?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Noslēdzies mākslinieku plenērs Dobelē

13.07.2021

No 5. līdz 11. jūlijam Dobelē norisinājās “Mākslinieku plenērs Dobelē 2021”, kurā piedalījās profesionāli mākslinieki no Jelgavas, Tukuma, Slampes, Rīgas, Ķekavas un Dobeles.

Kopumā tika radīti 46 mākslas darbi, kas jau 28. augustā atklās pirmo izstādi Dobeles Pils Lielajā zālē, un viena no katra autora gleznām tiks izvēlēta un iekļauta Dobeles Novadpētniecības muzeja krājumā.

Vēl mazliet jāpagaida, lai ieraudzītu, kā katrs no 11 māksliniekiem ir atklājis pilsētu gleznās ar savu raksturu un noskaņu, bet skaidri zināms tas, ka plenērs ir unikāls un nenovērtējams ieguvums Dobelei. Paldies par emocijām un kopīgi radītu piedzīvojumu Aijai Princei, Aivai Bulmerei, Aļonai Galaktionovai, Annai Kaltiginai, Armīnam Ozoliņam, Ditai Veģei, Egilam Neihorfam, Initai Vilkai, Jānim Jansonam, Lainei Kanaizei, Lindai Strujevicai.

Pašmāju māksliniece, plenēra dalībniece, Aija Prince stāsta, ka arī 90. gados Dobelē tika organizēts mākslinieku plenērs, un mēs priecājamies kopā ar māksliniekiem, ka šī tradīcija ir atdzimusi. Mūsu mērķis ir šo tradīciju turpināt, un ar katru gadu šo notikumu izvērst arvien plašāku, jo kā paši mākslinieki stāsta:”…Dobele ir ļoti gleznaina un šeit ir vēl daudz, daudz ko gleznot!”

Dobeles Novadpētniecības muzejs un Dobeles Pils kopā ar plenēra dalībniekiem saka lielu paldies Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajai vidusskolai par naktsmītnēm un laipno uzņemšanu, kā arī kafejnīcai “Miltiņkrogs” par gardo ēdināšanu, K. Ulmaņa piemiņas muzejam “Pikšas” par viesmīlību.

“Dzīvo tas tik, kas spēj kvēli just.” / Hilda Vīka/

Informāciju sagatavoja:
Sandra Safranoviča,
Dobeles Novadpētniecības muzeja filiāles
Dobeles Pils vadītāja
T. 25634441
e-pasts: sandra.safranovica@dobele.lv