?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos tiek gaidīti jaunie karavīri un zemessargi

21.04.2020

Ņemot vērā situāciju valstī, ir palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuru darbavietas ietekmējuši pandēmijas laikā noteiktie ierobežojumi, vai tās likvidētas pilnībā. Nacionālie bruņotie spēki, tostarp arī Zemessardze, savu darbu turpina, un jaunie karavīri un zemessargi dienestā tiek laipni gaidīti. Tā ir viņu iespēja šajā krīzes laikā gūt papildu ienākumus. Vienlaicīgi dienestam ir arī cēlāks mērķis – rūpes par Latvijas valsts aizsardzību.

Ja ir interese par profesionālo dienestu, tad vislabāk sazināties ar NBS Rekrutēšanas un atlases centru, darba dienās zvanot uz tālruņa numuru 67137137 vai rakstot uz e-pasta adresi rekrutesana@mil.lv.

Ar profesionālā dienesta pamatprasībām var iepazīties bruņoto spēku tīmekļvietnē: https://www.mil.lv/lv/klusti-karavirs.

Savukārt par iestāšanos kādā no Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes bataljoniem var interesēties, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv un norādot savu dzīvesvietu, vai arī sazināties ar konkrēto bataljonu:

  • Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljons, Liepāja, Atmodas bulvāris 9, LV-3402, 29413626, 44bn@mil.lv
  • Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons, Kuldīga, Ventspils iela 102, LV-3301, 26168988, 45bn@mil.lv
  • Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. kājnieku bataljons, Ventspils novads, Vārves pagasts, "Vanagi", LV 3622, 26115481, 46bn@mil.lv
  • Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 51. kājnieku bataljons, Dobele, Lauku iela 15, LV-3701, 28682165, 51bn@mil.lv
  • Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljons, Jelgava, Dambja iela 22, LV-3001, 25708753, 52bn@mil.lv

 

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Uzņemšanas dokumentu iesniegšana šobrīd notiek elektroniski vai klātienē, ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra noteiktos ierobežojumus.

Pēc pieteikuma dokumentu aizpildīšanas persona kļūst par Zemessardzes kandidātu, tiek veikta sodāmības pārbaude un tiek izsniegti norīkojumi apmaksātai veselības pārbaudei:

  • norīkojums pie ģimenes ārsta, lai saņemtu izziņu par vispārējo veselības stāvokli;
  • norīkojums, lai saņemtu psihiatra atzinumu par veselības stāvokli;
  • norīkojums, lai saņemtu narkologa atzinumu par veselības stāvokli;
  • norīkojums uz medicīnisko komisiju.

Tā kā civilās medicīnas iestādes šobrīd darbojas ļoti ierobežoti, tad NBS Militārās medicīnas centrs sniedz atbalstu arī Zemessardzei, lai centralizēti varētu veikt Zemessardzes kandidātu veselības pārbaudi, nodrošinot nepieciešamo pārbaužu veikšanu. Kandidātiem tikai tas jāsaskaņo ar attiecīgo vienību un jāatrod iespēja doties uz Rīgu, lai dienas laikā izietu veselības pārbaudi. Transportēšana no un uz NBS Militārās medicīnas centru tiek apmaksāta. Vienlaikus tiek meklētas iespējas veikt veselības pārbaudes arī Kuldīgā, Liepājā un Alūksnē.

Pēc pārbaudēm kandidāts saņem atzinumu - ir vai nav derīgs dienestam. Ja kandidāts atzīts par derīgu dienestam, sāksies pirms zvēresta apmācība, kas parasti notiek nedēļas nogalēs. Pēc apmācības Zemessardzes kandidāts dod zvērestu un tiek ieskaitīts bataljona sastāvā.

Buklets par Zemessardzi šeit

 

Lāsma Fūrmane,
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba
Informācijas operāciju (S-9) daļa
vecākā speciāliste
Tālr. 67209913, mob. tālr. 28014229
E-pasts: lasma.furmane@mil.lv