?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Iedegsim svētku uguntiņas savos logos!

06.11.2020

INFORMĀCIJA PRECIZĒTA  09.11.2020. 

Šogad ir īstais laiks atcerēties tādu nedaudz piemirstu tradīciju, kā gaismu iedegšanu savu māju logos. Lāčplēša dienā iedegsim simboliskas un drošas uguntiņas savos logos, nododot viens otram sveicienus mūsu valsts svētkos!

Šobrīd gaismas mums pietrūkst tīri fiziski, un šādi izgaismoti logi valsts svētku nedēļas garumā (līdz 18. novembrim) palīdzētu vieglāk pārdzīvot gada tumšāko laiku pirms Ziemassvētkiem.

Novembris - valsts svētku mēnesis - šogad būs citāds. Daudz kas nedrīkst notikt ierastajā ritmā un formā. Pandēmijas laikā situācija ir sarežģīta, tā mainās katru dienu, un Kultūras un sporta pārvaldes iestādes nepārtraukti domā, pārdomā un pielāgojas kārtējiem izaicinājumiem. Lai sekotu līdzi piedāvājumam un izmaiņām iestāžu darbā, aicinu biežāk ieskatīties www.dobele.lv; kulturadobele.lv; dobelesbiblioteka.lv

Nav šaubu, ka svētki jāsvin, lai gūtu pozitīvu enerģiju un vairotu psiholoģisko imunitāti pret tumšā un vīrusa pārņemtā laika negatīvo ietekmi. Svinam mājās vai svaigā gaisā! Ir īstais laiks katras ģimenes radošām izpausmēm! Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, šogad Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Dobelē nenotiks ierastais svinīgais un iedzīvotāju iecienītais Gaismas gājiens. Tomēr, tā kā šobrīd ir ļoti nepieciešamas un ieteiktas pastaigas svaigā gaisā, tad aicinām iegādāties pret vēju noturīgas sveces un 11. novembra vakarā doties pie Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa, lai savu gaismiņu ievietotu kopīgajā gaismas ceļā un godinātu to cilvēku piemiņu, kuri atdevuši savas dzīvības brīvas Latvijas idejas vārdā. Sejas maskas gan jāņem līdzi, lai, pasargājot sevi, tās varētu likt lietā.

Tā kā situācija valstī ir kļuvusi sarežģītāka, tad diemžēl svētku kopīgās norises nākas atcelt. Pulcēšanos atliksim uz vēlāku laiku un savas drošības labad pieņemsim izvirzītos noteikumus! Arī ciematos un lauku mājās aicinu iedegt uguntiņas  logos, jo tas radīs svētku noskaņu un kopā būšanas sajūtu.

Dobelē arī 18. novembrī, līdzīgi kā Lāčplēša dienā, aicinām doties svētku pastaigā pa pilsētu. Dobeles pilsētas kultūras nams sadarbībā ar citām pašvaldības iestādēm 18. novembra vakarā pilsētā izgaismos dažādus objektus ar devīzi “Gaismas vārdi Latvijai”. Iesaku pastaigu sākt vēsturiskajā Tirgus laukumā, tad gar Mūzikas skolu un Pļavas ielas terasi doties uz Dobeles pilsdrupām un Dobeles Atbrīvošanas pieminekli. Bet, protams, apskati var sākt no jebkuras vietas pilsētā, iekļaujot savā pastaigā šeit minētos objektus!

Šobrīd Dobeles sporta centrs kopā ar Tūrisma informācijas centru ir izveidojuši fiziskās aktivitātes rosinošu Svaiga gaisa treniņu, ko novembrī var realizēt Ķestermežā, ielādējot telefonā QR kodu lasītājprogrammu. Meklējiet informāciju www.dobele.lv sporta vai tūrisma ziņu sadaļā un sociālajos tīklos! Varbūt finālā iegūsi ne tikai labāku veselību, bet arī kādu suvenīru!

Nobeigumā vēlos atgādināt, ka pasākumu un darba plāni netiek atcelti, bet gan pārcelti - iespējams jaunā veidolā un saturā! Mēs ļoti gaidām tikšanos bez ierobežojumiem un ceru, ka mēs visi apzinīgi un pacietīgi ievērosim valstī ieviestos pandēmijas ierobežošanas noteikumus, lai Ziemassvētkus varētu sagaidīt ierastā un siltā kopīgo pasākumu un sajūtu gaisotnē.

Māra Krūmiņa,
Dobeles novada pašvaldības
Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja