?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
?!XPieteikt problēmu
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.
X
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.

Dobeles novada skolēni un uzņēmēji piedalījās projektā “Dienasgrāmata”

30.09.2019

Nodibinājums “Zinātnes un Inovāciju parks” (ZIP) jau ceturto gadu Latvijā īstenoja projektu “Dienasgrāmata”, kura ietvaros Latvijas skolām tiek radītas individuāla satura un dizaina dienasgrāmatas, kuru tapšanā piedalās paši skolēni.

No Dobeles novada šogad projektā piedalījās Gardenes pamatskola, Mežinieku pamatskola un Dobeles 1. vidusskola.

Skolēni tika aicināti piedalīties dienasgrāmatu vāka zīmējumu konkursā. “Tieši skolēnu un jauniešu radošā iesaiste, ar saviem zīmējumiem un fotogrāfijām palīdzot projekta “Dienasgrāmata” darba grupai izveidot interesantus un nebijušus dienasgrāmatu dizainus, ir šī projekta lielākā vērtība”, norāda nodibinājuma “Zinātnes un inovāciju parks” valdes priekšsēdētājs Jānis Letinskis.

ZIP darba grupu patīkami pārsteidza tas, cik individuāls un tajā pašā laikā līdzīgs var būt redzējums par to, kādam vajadzētu izskatīties dienasgrāmatas vākam. Visbiežāk skolu dienasgrāmatu vākus rotāja skolas zīmējumi, latviski elementi, pūces un citi zīmējumi, kas raisa asociācijas ar skolu, kā arī citāti par mācībām un mācību prieku.

Dienasgrāmatas tapa, pateicoties daudzu Dobeles novada uzņēmumu atbalstam: SIA “Bierens Būve”, SIA “RE Holding”, SIA “TENACHEM”, Z/S “Anšītes”, Z/S “ZIEDI”, SIA “RC Būvnieks”, SIA “DDRE PLUSS”, SIA “Vārnu galdniecība”, KS “Bikstu piens”, SIA “Mārksmens”, SIA “MLU”, SIA “NYBO DOBELE”, Z/S “Arāji”, SIA “Hausbauer”, AS “Dobeles dzirnavnieks” un SIA “Arctic Paper Baltic States”.

Kopumā projektu finansiāli atbalstīja gandrīz 600 Latvijas uzņēmumu, kas deva iespēju skolām saņemt skolēnu dienasgrāmatas bez maksas.

ZIP izsaka īpašu pateicību uzņēmumam SIA “Omniva Latvija” par atbalstu un palīdzību projekta dienasgrāmatu nogādāšanā visās skolās 65 Latvijas novados.

“Esam priecīgi būt par daļu no šī projekta, jo līdzīgi kā skolēni rada individuālus dienasgrāmatu vākus, arī mēs izceļam daļu no saviem pakomātiem ar īpašu dizainu. Turklāt mūsu tīkla pārklājums spēj nodrošināt to, lai varam piegādāt dienasgrāmatas skolām tuvā un ērtā saņemšanas vietā”, stāsta SIA “Omniva Latvija” mārketinga vadītāja Ruta Pole.

Četru gadu laikā kopš projekta uzsākšanas skolu atsaucība šim projektam ir augusi teju piecas reizes, proti, 2016. gadā konkursā par personalizētām dienasgrāmatām piedalījās vien ap 30 skolu. Taču šogad projektā kopumā piedalījās jau 148 skolas no visiem Latvijas reģioniem. Tā ietvaros skolēni radījuši 147 dienasgrāmatu individuālos dizainus, kas rotā vairāk nekā 20 000 dienasgrāmatu 2019./2020. mācību gadam, priecējot projekta dalībniekus, mācību iestāžu audzēkņus un mācībspēkus.

Informāciju sagatavoja: Nodibinājums "Zinātnes un inovāciju parks"