?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Dobeles novadā notiks izbraukuma vakcinācija pret Covid-19

13.01.2022

Dobeles novada pašvaldība ir saņēmusi Nacionālā veselības dienesta informāciju, ka ceturtdien, 13. janvārī, no plkst. 9:00 – 12:00 Krimūnu Tautas namā, Krimūnu pagastā, un no plkst. 13:00 – 16:00 Tērvetes Kultūras namā, “Zelmeņos”, Tērvetes pagastā, notiks iedzīvotāju vakcinācija un balstvakcinācija pret Covid-19.

Savukārt 19. janvārī no plkst. 9.00 – 12.00 notiks vakcinācija un balstvakcinācija pret saslimstību ar Covid – 19 Bēnes Tautas namā, Centrālajā laukumā 3, Bēnes pagastā, un no plkst. 13.00 – 16.00 Auces pilsētas kultūras namā, Ausmas ielā 3, Aucē. 

Vakcinācija notiks ar Johnson&Johnson vakcīnu Janssen, kā arī ar Moderna un Pfizer vakcīnām.

Tāpat ir saņemta informācija no MFD Veselības grupas, ka otrdienās un ceturtdienās no plkst. 10:00 līdz 15:00 Dobeles pilsētas kultūras namā, Baznīcas ielā 6, Dobelē, notiks iedzīvotāju vakcinācija pret Covid-19. Vakcinācija notiks bez iepriekšējas reģistrācijas.

Ikvienam, kurš ierodas uz vakcināciju, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte.

Aicinām iedzīvotājus, kuriem ir pienācis balstvakcinācijas saņemšanas termiņš, nekavēties un doties saņemt savu balstvakcīnu. Īpaši tas attiecināms uz riska grupām, kā arī personām no 40 gadiem un personām, kas pirmreizējo vakcināciju saņēmušas pavasarī vai vasaras sākumā. Balstvakcinācijas programmas mērķis ir novērst hospitalizāciju, smagu saslimšanu un nāvi tajās sabiedrības grupās, kur uz pierādījumiem balstīti ir zināms, ka primārā imunizācija varētu vairs nenodrošināt optimālu imūno aizsardzību.

Balstvakcinācijas saņemšanas nosacījumi:

  • Janssen vakcīnu saņēmušās personas - divus mēnešus pēc 1. vakcīnas devas;
  • Vaxzevria (AstraZeneca) vakcīnu un Comirnaty (Pfizer-BioNTech) vai Spikevax (Moderna) vakcīnas saņēmušās personas -  trīs mēnešus pēc 2. vakcīnas devas; 
  • Covid-19 pārslimojušas personas, kuras vakcinētas ar vienu vakcīnas devu, -  trīs mēnešus pēc vakcinācijas vai pārslimošanas (atkarībā, kas bijis pēdējais); 
  • personas ar novājinātu imunitāti, kuras primārajā vakcinācijā saņēmušas trīs vakcīnas devas - sešus mēnešus pēc 3. vakcīnas devas; 
  • balstvakcināciju neveic jauniešiem vecumā no 12 līdz 17 gadiem.  
  • Covid-19 pārslimojušas personas, kuras vakcinējušās ar divām vakcīnas devām, atsevišķos gadījumos (piemēram, augsta riska grupai – sociālās aprūpes centru  klienti)  balstvakcīnu var saņemt sešus mēnešus pēc pēdējās vakcīnas devas saņemšanas vai pārslimošanas (atkarībā, kas bijis pēdējais).

 

Sagatavots saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta un MFD veselības grupas sniegto informāciju