?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Dobeles novada izglītības iestāžu 1. klašu audzēkņi viesojas Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas”

03.09.2020

Šodien, 3. septembrī, Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” viesojās Dobeles novada izglītības iestāžu 1. klašu audzēkņi kopā ar skolotājiem. Šī tradīcija tiek piekopta jau septīto gadu. Šogad apmeklējums tika organizēts nedaudz savādāk nekā citus gadus, bērni ieradās pa grupām, sākot ar Dobeles 1. vidusskolu, tad sekoja Dobeles novada skolas un Dobeles sākumskola.

Bērnus muzejā sagaidīja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Dobeles novada Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Didrihsone, Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” vadītāja Ilga Ķipsne un muzeja darbinieki, kā arī Dobeles Novadpētniecības muzeja un Dobeles novada Centrālās bibliotēkas darbinieki.

Dobeles novada domes priekšsēdētājs savā uzrunā sveica skolēnus ar skolu gaitu uzsākšanu, novēlēja, lai ar vecāku un skolotāju atbalstu izdodas veiksmīgs mācību gads. Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” vadītāja bērniem pastāstīja nedaudz vairāk par vietu, uz kuru viņi ir atbraukuši. Pēc uzrunām skolēni kopā ar priekšsēdētāju nolika ziedus pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa.

Pēc pasākuma svinīgās daļas skolēnus sagaidīja K.Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas”, Dobeles Novadpētniecības muzeja un Dobeles novada Centrālās bibliotēkas darbinieki ar dažādiem uzdevumiem.

6. septembrī notiks pasākums par godu Kārļa Ulmaņa 143. dzimšanas dienai.  Pulksten 12.00 būs svinīgs brīdis pie pieminekļa, kā arī Kārļa Ulmaņa stipendiāta godināšana. Svinīgajai daļai sekos koncerts pulksten 13.00, kurā klausītājus priecēs ansamblis ‘’Dobeles zemessargi’’, ko vada Artūrs Reiniks. Pasākuma laikā Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” darbosies lauku un citu labumu tirdziņš.

Autobuss uz Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju “Pikšas” no laukuma pie Dobeles novada pašvaldības izbrauks pulksten 11.00 un atpakaļ no "Pikšām" uz Dobeli brauks pulksten 15.00.

Informāciju sagatavoja:
Santa Savicka,
Dobeles novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 63720936
E-pasts: santa.savicka@dobele.lv