?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Dobelē pašvaldība īsteno Meža dienu projektu

22.09.2020

Piektdien, 25. septembrī, no plkst. 10:00 Dobelē blakus Dobeles Romas katoļu Vissvētās Trīsvienības baznīcai, A.Bīlenšteina un Katoļu ielas stūrī, notiks koku stādīšana, kurā piedalīsies Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas jaunieši kopā ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Andreju Spridzānu un pašvaldības darbiniekiem.

Šogad, līdzīgi kā iepriekšējos gados, Dobeles novada pašvaldība atsaucās Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) aicinājumam piedalīties projektā “Meža dienas 2020”, izstrādājot savu vietējo projektu, kurā ar Meža attīstības fonda atbalstu ir iespējams iegādāties koku un krūmu stādus. Tagad LPS projekts ir apstiprināts un katrai pašvaldībai, kas piedalās projektā, ir piešķirti 700 EUR koku stādu iegādei.

Dobeles novada pašvaldība šos līdzekļus izlietos blakus Dobeles Romas katoļu Vissvētās Trīsvienības baznīcai esošās teritorijas labiekārtošanai. Projektā paredzēts veidot nelielu parku ar dīķīti, jo vieta ir ļoti slapja. Lai nolīdzinātu un paceltu augstāk apzaļumojamo teritoriju, ir pievesta zeme no būvobjektiem, kur tā nav vajadzīga. Paredzēts, ka no vienas parka puses uz otru vedīs gājēju celiņš, kura malās būs novietoti no baļķiem izgatavoti soli. Savukārt  izraktos akmeņus izmantos akmensdārza veidošanai.
Ir pasūtīti pīlādžu, krasta kļavu, sarkankļavu, liepu un melnalkšņu stādi, kas tiks iestādīti Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas  pusē.
Projekta īstenošana jāveic līdz 20. oktobrim.

Dobeles novada pašvaldības vides pārvaldības speciāliste Vija Vika stāsta:
"Pašvaldības speciālisti jau sen bija vēlējušies sakārtot purvaino vietu aiz katoļu baznīcas un padarīt to iedzīvotājiem pieejamāku, jo īpaši ņemot vērā pēdējos gados izveidoto apbūvi šajā apkaimē. Izņemot koku izzāģēšanu, agrāk nekas cits šajā vietā nebija darīts. Iepriekšējos gados pašvaldība, piedaloties “Meža dienu” projektā, saņēma finansējumu gan stādījumu ierīkošanai Baznīcas ielā, gan dekoratīvajiem augiem domāto koka kastu uzstādīšanai vēsturiskajā Tirgus laukumā.“

“Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu” - šāds moto šogad ir Latvijas Pašvaldību savienības aicinājumam piedalīties projektā “Meža dienas 2020”.
Meža dienās Latvijas sabiedrība tiek aicināta pievērst uzmanību parku, aleju, koku rindu un dendroloģisko stādījumu stāvoklim, kā arī palīdzēt veikt vides labiekārtošanu un ar meža apsaimniekošanu saistītos darbus.