?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Barikāžu aizstāvju atceres diena Dobeles novadā

20.01.2022

Šodien aprit 31 gads kopš janvāra barikādēm Rīgā, kad arī toreizējā Dobeles rajona iedzīvotāji devās uz galvaspilsētu aizstāvēt Latvijas valsti. 20. janvārī, Barikāžu aizstāvju atceres dienā, vairākās vietās Dobeles novadā paredzētas 1991. gada barikāžu atcerei veltītas norises, iededzot ugunskurus.

Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā no plkst. 17.00 līdz plkst. 20.00 tiks iedegts ugunskurs “Atmiņu liesmas” savukārt Aucē barikāžu atceres ugunskurs tiks iedegts pie dzelzceļa stacijas plkst. 15.00. Barikāžu atceres vakarā Tērvetes vēsturiskajā centrā plkst. 18.00 būs tikšanās ar tērvetniekiem, kuri aizstāvēja Latvijas neatkarību Rīgā, lai kopīgi vienotos dziesmās, atmiņās un sajūtās.

Barikāžu laiks Latvijā saistāms ar periodu no 1991. gada 13. līdz 27. janvārim, kad latvieši vienojās nevardarbīgā pretošanās kustībā, lai ar tautas vienotību, drosmi un dziesmām cīnītos par savu brīvību, par brīvu Latviju. Lai arī par barikāžu notikumu centru uzskatāma Rīga, iedzīvotāju veidotie nocietinājumi traucēja ienākošās varas tuvošanos arī citās Latvijas pilsētās. Aicinām atcerēties šo Latvijas vēsturē nozīmīgo laiku un godināt drosmīgos barikāžu aizstāvjus. Pieminot šo dienu, aicinām iedegt gaismu arī savā mājā.

Informējam, ka pasākumu laikā tiks filmēts un/vai fotografēts. Pasākumu apmeklētāji tiek aicināti ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatības ierobežošanu.

Dobeles novada pašvaldības informācija