?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Atkritumu šķirošanas iespējas Auces pilsētā un Bēnes, Īles, Lielauces, Ukru, Vecauces, Vītiņu pagastos

Atkritumu šķirošana Aucē un tās apkārtnē
19.01.2022

Šā gada janvārī Latvijā stājas spēkā izmaiņas dabas resursu nodoklī un tarifos par nešķiroto sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā, kā rezultātā palielināsies izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” aicina savus klientus būt aktīviem un atkritumus šķirot, jo tādējādi ir iespējams izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu samazināt pat par 35%. Lai veicinātu iedzīvotāju aktīvāku iesaistīšanos šķirošanā, uzņēmums ir sagatavojis apkopotu informāciju par atkritumu dalītās vākšanas iespējām Auces pilsētā un Bēnes, Īles, Lielauces, Ukru, Vecauces, Vītiņu pagastos.

  • Vieglā iepakojuma jeb plastmasas, papīra, metāla, kā arī stikla taras šķirošana

Auces pilsētā un tuvējos pagastos atrodas vairāk nekā 60 šķirošanas punkti, kuros var šķirot plastmasas, papīra un metāla iepakojumus, kā arī stikla taru. Šie šķirošanas punkti ir publiski pieejami ikvienam iedzīvotājam un tajos sašķirotos materiālus ir iespēja nodod bezmaksas. Līdz ar to pareiza atkritumu šķirošana ir ne tikai videi draudzīga, bet ļauj samazināt arī izdevumus par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu. Pēc uzņēmuma apkopotās informācijas, dažāda veida iepakojumi kopējos atkritumos veido aptuveni 25%. Tas nozīmē, ka pat rūpīgi šķirojot tikai šos atkritumu veidus, ietaupījums rēķinā varētu būt acīmredzams. Šķirošanas punktu atrašanās vietas pieejamas interaktīvajā kartē, ko iespējams atrast ŠEIT.

Lai ikdienā papīra, metāla un plastmasas iepakojuma šķirošana tiktu nodrošināta pareizi, lūgums iepazīties ar šķirošanas instrukciju, kas pieejama ŠEIT, taču ar stikla taras pareizu šķirošanu iespējams iepazīties ŠEIT.

  • Nolietotās elektronikas un bateriju šķirošana

SIA “Eco Baltia vide” Auces pilsētā un tuvējos pagastos piedāvā bezmaksas elektronikas savākšanu no mājsaimniecībām un uzņēmumiem pēc iepriekšējas pieteikšanās. Mazo tehniku un baterijas ir iespējams nogādāt arī uz tirdzniecības vietās izvietotajām šķirošanas tvertnēm. Vietas, kur nodot mazās elektropreces un baterijas iespējams atrast kartē, kas pieejama ŠEIT.

Lai pieteiktu elektronikas savākšanu nepieciešams sūtīt e-pastu uz auce@ecobaltiavide.lv vai piesakoties Eco Baltia vide mājaslapā - ŠEIT. Elektronikas bez maksas izvešana tiek nodrošināta no pieteicēja adreses. Visam pieteiktajam apjomam izvešanas dienā jābūt novietotam ārpus dzīvojamās ēkas un nožogotas teritorijas, SIA “Eco Baltia vide” darbiniekiem brīvi pieejamā vietā. Iedzīvotājiem pašiem atrasties klāt savākšanas brīdī nav nepieciešams. Savācamajām elektroiekārtām ir jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati u.tml.

  • Lielgabarīta atkritumu šķirošana

No lielgabarīta jeb liela izmēra sadzīves atkritumiem, piemēram, dīvāna, skapja, galda, matrača un citiem ir iespēja atbrīvoties, piesakoties to savākšanai individuāli. Lai pieteiktu šo pakalpojumu, nepieciešams sūtīt e-pastu uz auce@ecobaltiavide.lv vai piesakoties Eco Baltia vide mājaslapā - ŠEIT. Šī pakalpojuma cenrādis pieejams ŠEIT.

  • Būvgružu šķirošana

SIA “Eco Baltia vide” nodrošina jebkāda apjoma celtniecības atkritumu savākšanu un utilizēšanu. Pirms būvgružu nodošanas izvešanai jāpārliecinās, ka atkritumi ir sašķiroti pareizi. Plašāka informācija pieejama ŠEIT. Tāpat atgādinām, ka būvniecības atkritumus nedrīkst novietot līdzās sadzīves atkritumu konteineriem, kā arī citās neatļautās vietās. Informācija par būvgružu apsaimniekošanu, kā arī iespēja pieteikties šim pakalpojumam pieejama ŠEIT. Cenrādis par šo pakalpojumu pieejams ŠEIT.

  • Lauksaimniecības iepakojuma šķirošana

Auces pilsētā un tuvējos pagastos ir iespēja nodod arī lauksaimniecības iepakojuma materiālus, kurus bez maksas izved pēc iepriekšējas pieteikšanās un rindas kārtībā apjomam virs 5m3. Lai pieteiktos šim pakalpojumam, nepieciešams nosūtīt e-pastu uz auce@ecobaltiavide.lv vai zvanīt pa tel. 67799999, 8717.

Jāatceras, ka nododot lauksaimniecības iepakojumu tam jābūt tīram un sausam – bez lauksaimniecības produktu piejaukumiem, piemēram, salmiem, skābbarības u.c., bez sadzīves un būvniecības atkritumiem, kā arī to sastāvā nedrīkst būt tīkli, striķi, smiltis vai dubļi u.c. Plašāka informācija par pakalpojumu, kā arī pareizu lauksaimniecības iepakojuma šķirošanu, kvalitātes prasībām pieejama ŠEIT.

  • Ērtāka šķirošana arī iedzīvotājiem ar redzes traucējumiem

Tāpat, lai veicinātu iespējas šķirot mājsaimniecībā radītos atkritumus ikvienam iedzīvotājam, SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību un Latvijas Zaļo punktu uzsākusi Latvijā vēl nebijušu projektu, aicinot mājsaimniecības un iestādes, kurās uzturas cilvēki ar redzes traucējumiem, pieteikties jaunizveidotu speciālo norāžu izvietošanai uz šķiroto atkritumu konteineriem, kas palīdzēs vieglāk orientēties konkrētu atkritumu veidu šķirošanā. Plašāka informācija, kā arī iespēja pieteikties pielāgotajām uzlīmēm iespējams ŠEIT.

Jautājumu gadījumā par SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un atkritumu šķirošanas iespējām aicinām sazināties, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot e-pastu auce@ecobaltiavide.lv. Tāpat informācija par SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un aktuālajām atkritumu apsaimniekošanas maksām pieejama www.ecobaltiavide.lv mājaslapā, kā arī lietotnē “Eco Baltia”.

Atkritumu šķirošanas ABC

Raina Anna Ločmele,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
SIA "Eco Baltia vide"
Tālr.: 25676331
e-pasts: raina.locmele@ecobaltiavide.lv
www.ecobaltiavide.lv