?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Arī turpmāk tiks nodrošināta neatliekamā medicīniskā un akūtā palīdzība, tai skaitā izmeklējumi un konsultācijas

30.03.2020

Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar COVID-19, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī,  līdz ārkārtējās situācijas beigām būs daļēji ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs. Tas apstiprināts ar veselības ministres Ilzes Viņķeles rīkojumu.

Būtiski uzsvērt, ka arī turpmāk tiks nodrošināta neatliekamā medicīniskā un akūtā palīdzība, tai skaitā nepieciešamie izmeklējumi un konsultācijas. Tas nozīmē, ka netiek ierobežotas pacienta iespējas saņemt palīdzību, piemēram, pēkšņu sāpju gadījumā. Arī ģimenes ārsta prakses turpina darbu. Tāpat netiks atceltas onkoloģiskās, dzīvību glābjošas, kā arī tādas operācijas, kuru atcelšanas rezultātā var iestāties invaliditāte. Nepieciešamo palīdzību saņems arī grūtnieces, “zaļā koridora” pacienti, HIV/AIDS un tuberkulozes, kā arī citi pacienti. Iespēju robežās konsultācijas tiks sniegtas attālināti.

Katru nedēļu Veselības ministrija kopā ar citām atbildīgajām iestādēm vērtēs noteiktos veselības aprūpes pakalpojumu ierobežojumus, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju.

Katra ārstniecības iestāde individuāli sazināsies ar pacientu, lai informētu par atcelto vizīti pie ārsta vai atcelto pakalpojumu. Tas nenozīmēs, ka persona pazaudē savu vietu rindā, bet pakalpojums tiks sniegts vēlāk. Lūgums cilvēkiem būt saprotošiem. Tāpat līdz 14. aprīlim ārstniecības iestādes neveiks jaunu pacientu pierakstu plānveida pakalpojumu saņemšanai.

Veselības ministrija aicina pacientus kopā ar ģimenes ārstu vai ārstējošo ārstu izvērtēt, kurus veselības aprūpes pakalpojumus šobrīd var neveikt. Īpaši būtiski tas ir personām, kuras ir vecākas par 60 gadiem un personām ar novājinātu imunitāti, jo, saslimstot ar COVID-19, sekas var būt smagas.

Arī gadījumos, ja veselības stāvoklis saasinās, nepieciešams sazināties ar savu ģimenes vai ārstējošo ārstu, lai lemtu par turpmāko rīcību.

Ja nav pieejams savs ģimenes ārsts, konsultēties par savu veselība stāvokli un nepieciešamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem var, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, kas darbojas visu diennakti.

Nepieciešamības gadījumā konsultēties ar Dobeles un apkārtnes slimnīcu iespējams:

  • no plkst. 8:00 - 16:00, zvanot uz tālruni 63722375 (reģistratūra);
  • no plkst. 16:00 - 8:00, zvanot uz tālruni 63723442 (uzņemšanas nodaļa).
     

Saņemt precīzāku informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem var, zvanot uz Nacionālo veselības dienestu pa telefonu 80001234.

Savukārt gadījumos, ja ārstniecības personas vai ārstniecības iestādes nesniedz minētos  pakalpojumus, jāvēršas ar sūdzību Veselības inspekcijā. Sūdzības var iesniegt elektroniski, sūtot e-pasta vēstuli vi@vi.gov.lv vai sazinoties pa tālruņa numuru: 67507993.
 

Informāciju sagatavoja:
Anna Strapcāne,
VM Preses sekretāre
Tālrunis: 67876106; 20388356
E-pasts: anna.strapcane@vm.gov.lv