?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Zitas Vēveres gleznu izstāde “Es gaismā skatos”

17. oktobris - 23. novembris
O-P 11:00-18:00
S 11:00-16:00
Dobeles Novadpētniecības muzejā, Brīvības ielā 7

17. oktobrī plkst. 17.00 Dobeles Novadpētniecības muzejā tiks atklāta Zitas Vēveres gleznu izstāde “Es gaismā skatos”. Izstāde apskatāma līdz 23. novembrim muzeja mazajā zālē.

 Zita Vēvere ir dzimusi Dobelē, mācījusies Dobeles 1. vidusskolā. Viņas vecmāmiņa ir māksliniece Alma Ābola. Gleznojam vecmāmiņu gan viņa neatminas, tomēr māksla bija klātesoša ik dienas. Paradoksālā kārtā tieši vecmāmiņa atrunājusi no studijām Mākslas akadēmijā.

Zitas Vēveres profesionālā karjera veidojās ātri un veiksmīgi – sākusi strādāt par korektori, viņa drīz vien kļuva par žurnālisti, tad – galveno redaktori. Divpadsmit gadus Zita pavadījusi izdevniecībā “Žurnāls SANTA” un vadījusi vairākus žurnālus: “Deko”, “Shape” un “Privātā Dzīve”, pēc tam izdevniecībā “Rīgas Viļņi” pārņēmusi žurnāla “Stella” vadību.  Latvijas auditorijai pielāgojusi starptautisko žurnālu “OK!” un kļuvusi par tā galveno redaktori. Paralēli darbam studējusi sistēmisko ģimenes psihoterapiju Sistēmiskajā ģimenes psihoterapijas institūtā “Dzimtaskoks”. Tomēr trūka kaut kā būtiska, un 2013.gadā iestājusies Kaspara Zariņa gleznošanas studijā. Nolēmusi, ka žurnālistikā strādājusi gana ilgi un sākusi ilgoties pēc darba ar dziļāku jēgu, viņa pameta žurnāla “OK!” vadību.  Pēc tam kādu laiku dzīvojusi dzimtajā Dobelē.

Izstādē “Es gaismā skatos” redzamas gleznas, kas tapušas Dobelē dažu pēdējo gadu laikā. Šajos gados Zita strādājusi sociālajā jomā – bijusi deinstitucionalizācijas projekta “Atver sirdi Zemgalē” komunikācijas speciāliste un direktores vietniece Jelgavas Bērnu sociālās aprūpes centrā. Pašlaik Zita ir atgriezusies Rīgā un strādā nodibinājumā “Fonds PLECS” par komunikācijas speciālisti un konsultanti, sniegdama atbalstu ģimenēm, kas uzņēmušas vai grasās uzņemt bērnus no ārpusģimenes aprūpes iestādēm. Šobrīd kļuvusi par Rīgas Stradiņa universitātes mākslas terapijas studenti.

Zita Vēvere par izstādi teic: “Kāpēc tāds izstādes nosaukums “Es gaismā skatos”? Gaismas spēles dabā man šķiet īpaši skaistas. Un – īslaicīgas. Tie ir tikai mirkļi, kas pagaist ātri, un vai gan tāda nav visa dzīve – skaista un īsa? Savā ziņā gleznodama es to izdzīvoju vēlreiz. Man ir svarīgi, lai process būtu īsts no sākuma līdz beigām, tāpēc visas gleznas top pēc manām fotogrāfijām. Gleznodama es jūtos es pati, bet, ja man vajadzētu pateikt, kas es esmu... Tad atbildes nav. Jaunībā – un vēl pirms dažiem gadiem – es justu gandarījumu, ja varētu uz sevi attiecināt vārdu “māksliniece”, bet tagad apzinos, ka tas ir tikai apzīmējums. Šķiet, galvenais ir kļūt par autentisku cilvēku, un tas ir process, kas nebeidzas nekad.”

 

Informāciju sagatavoja:
Baiba Ļipņicka,
Projektu vadītāja
Dobeles Novadpētniecības muzejs
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
tālr. 63721309, 63700181
www.dobelesmuzejs.lv