?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

XI amatnieku plenērs “Stāsts par maizi”

31. augusts - 04. septembris
O-S
Laukumā pie Dobeles pilsētas kultūras nama un laukumā pie Dobeles Amatu mājas

Vasaras izskaņā – no 31. augusta līdz 4. septembrim – jau vienpadsmito gadu pēc kārtas norisināsies amatnieku plenērs. Plenēra laikā tiks atzīmēta arī Dobeles Amatu mājas 11. dzimšanas diena.

Plenēra jauno desmitgadi uzsāksim ar Maizes nedēļu - teorētisku un praktisku zināšanu apgūšanu maizes cepšanā maizniekmeistara Aigara Opihtina vadībā. Aigars Opihtins ir ne tikai Latvijas maiznieka amata meistars, Amerikas maiznieka meistars, augstākās kategorijas tiesnesis maizes un konditorejas konkursos, izstrādājis vairāk kā 35 maizes receptes visā pasaulē, bet arī sniedz konsultācijas un palīdz atvērt jaunas maizes un konditorejas cehus.

Pirms tiek uzsāktas skolas gaitas, skolnieki (līdz 10 gadus v.) tiek aicināti atraisīt savu radošumu, piedaloties radošo darbu izstādē ”Maize” un darbus iesniedzot Dobeles Amatu mājā līdz 25. augustam. Izstāžu darbus varēs apskatīt Dobeles Amatu mājā visu septembra mēnesi. Savukārt 31. augustā plkst. 12.00 bērni tiek aicināti apgūt raušu cepšanu ar meistaru Aigaru Opihtinu.

1. septembrī plkst. 10.00 cepsim Lielo Dobeles saldo maizi - kādreiz tik gardo dzelteno maizi ar rozīnēm, sauktu par krokodilu, bet 2. septembrī plkst. 11.00 interesenti tiek aicināti uz meistarklasi pieaugušajiem „Saldskābmaize mājas apstākļos”.

Maizes cepšanas meistarklašu interesentus lūdzam iepriekš pieteikties rakstot uz damatumaja@gmail.com, vai zvanot uz tālruni +371 22049477

4. septembrī teritorijā ap Dobeles pilsētas kultūras namu un Dobeles Amatu māju, jau no plkst. 10.00 durvis vērs amatnieku tirdziņš un radošas darbnīcas un meistarklases. Par to kā, no kā un ar ko izgatavot abru stāstīs un rādīs abru izgatavošanas meistars Rihards Vidzickis, par maizes vēsturi Latvijā interesants stāstījums ir sagatavots etnogrāfei Indrai Čeksterei Plenēra ietvaros notiks spraigas cīņas šaha turnīrā. Savukārt par labu garastāvokli un muzikālo noskaņu rūpēsies folkloras kopa „Leimaņi” un Kārlis Rudra Jirgens. Savukārt Dobeles Amatu mājā, jau no plkst. 10.00 līdz pat 15.00, interesenti aicināti ņemt dalību ikgadējās „Satiec savu meistaru” tradicionālo prasmju darbnīcās, kurās TLMS AVOTS šogad mācīs tamborētas mežģīnes dvieļos un galdautos, un monogrammu izšūšanu.

Pasākumos ieeja bezmaksas.

Pasākuma laikā tiks filmēts un/vai fotografēts.

Pasākuma apmeklētājus lūdzam ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatības ierobežošanu. 

Pasākuma organizētāji: Dobeles pilsētas kultūras nams; Dobeles Amatu māja

Pasākuma atbalstītāji: Dobeles novada pašvaldība, A/S Dobeles dzirnavnieks, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskola

Kontaktinformācija:
Dobeles Amatu mājas pārzine
Airita Tama tālr.: 22049477
e - pasts: damatumaja@gmail.com