?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

X Starptautiskais amatnieku plenērs

04. septembris - 05. septembris
P-S
Dobeles Amatu mājā un Dobeles pilsētas kultūras namā

Informējam, ka X Starptautiskā Amatnieku plenēra programmā ir IZMAIŅAS!

2020. gada 4. septembrī ATCELTS seminārs par audumu apdruku, savukārt 5. septembra pasākuma ietvaros auduma apdrukas meistarklasi vadīs Lidija Eizengrauda. Tehnisku iemeslu dēļ neuzstāsies arī brīvās gribas ansamblis "Stiprās sievas".

Tomēr, par spīti negaidītajām izmaiņām, vēlamies pavēstīt iepriecinošu vēsti - plenēra programmai pievienojies Dobeles Tūrisma un informācijas centrs, kas pasākuma apmeklētājiem sagatavojis erudīcijas aktivitāti. Vairāk par aktivitātēm vēstīsim pasākuma dienā, 5.septembrī.


Pirmā rudens mēneša sākumā – 4. un 5. septembrī – jau desmito gadu pēc kārtas norisināsies Starptautiskais amatnieku plenērs. Dobeles Amatu mājā un tās apkārtnē pulcēsies dažādu amatniecības prasmju meistari, kuri apmeklētājiem piedāvās iesaistīties aktivitātēs un izmēģināt spējas daudzveidīgās darbnīcās. Plenēra laikā tiks atzīmēta arī Dobeles Amatu mājas 10. dzimšanas diena.

X Starptautiskā Amatniecības plenēra programmā gaidāmas dažādas aktivitātes, kurās interesentiem, ar amatnieku palīdzību, būs iespēja apgūt audumu apdruku ar spiedogiem, vilnas vērpšanu ar ratiņu un vārpstiņu, un daudz citas tradicionālās amatu prasmes. Aktīvākajiem plenēra apmeklētājiem būs iespēja piedalīties šaha turnīrā, minigolfā un orientēšanās labirintā. Paralēli iepriekšminētajām aktivitātēm, pasākuma laikā viesi būs aicināti apmeklēt arī amatnieku tirgu.

Plenēra desmitgade tiks atzīmēta ar vērienu, pasākuma programmā iekļaujot gan praktiskus, gan teorētiski izzinošus notikumus. 4. septembrī plkst. 14:00, Dobeles pilsētas kultūras nama Lielajā zālē, norisināsies seminārs par audumu apdruku, kuru vadīs Baiba Vaivare. Semināra laikā būs iespēja uzzināt par tekstīliju apdruku un to izmantošanu apģērbā un interjerā. Savukārt Dobeles Amatu mājā, jau no plkst. 11:00, līdz pat 18:00, interesenti aicināti ņemt dalību ikgadējās „Satiec savu meistaru” tradicionālo prasmju darbnīcās, kurās šogad tiks mācīta vilnas vērpšana ar ratiņu, vilnas vērpšana ar vārpstiņu un rotu darināšana. Rotu darbnīcas interesentus lūdzam iepriekš pieteikties rakstot uz damatumaja@gmail.com, vai zvanot uz tālruni +371 22049477.

5. septembrī teritorijā ap Dobeles pilsētas kultūras namu un Dobeles Amatu māju, jau no plkst 10:00 durvis vērs amatnieku tirdziņš un daudzveidīgās meistarklases. Plenēra ietvaros darbnīcas vadīs dažādi amatniecības profesionāļi, tostarp Baiba Vaivare, biedrība RadDoma, Sandra Ridus un grafiskās mākslas telpa Punkts. Dobeles Amatu mājā turpināsies „Satiec savu meistaru” programma, savukārt aktīvākajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt veiksmi minigolfā, orientēšanās sacensībās un šaha turnīrā. Savukārt par labu garastāvokli un muzikālo noskaņu rūpēsies brīvās gribas ansamblis „Stirpās sievas”.

Paralēli dažādajām X Starptautiskā Amatniecības plenēra aktivitātēm, 5. septembrī, visas dienas garumā, Dobeles pilsētas kultūras nama Lielajā zālē tiks translēta sarunu festivāla LAMPA 2020 tiešraide. Festivāls LAMPA ir platforma jēgpilnām diskusijām un sarunām, un šogad festivāla virstēma ir „kopā”, tādējādi akcentējot, ka apvienojot spēkus ir iespējams panākt vairāk. Plašāka informācija par festivāla programmu un aktualitātēm pieejama www.festivalslampa.lv.

Pasākumos ieeja bez maksas.

Pasākuma laikā tiks filmēts un/vai fotografēts.

Pasākuma apmeklētāji tiek aicināti ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību un ierobežošanu. 

Pasākuma organizētāji: Dobeles pilsētas kultūras nams; Dobeles Amatu māja

Pasākuma atbalstītāji: Dobeles novada pašvaldība

Kontaktinformācija:
Airita Tama,
Dobeles Amatu mājas pārzine
Tālr.: 22049477
E - pasts: damatumaja@gmail.com