?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Vārda došanas svētki ceriņam

10. jūlijs
P 13:00
Dārzkopības institūta Ceriņu dārzs

Dārzkopības institūts un Dobeles Novadpētniecības muzejs aicina uz Ceriņu dārzu 10. jūlijā plkst. 13.00, kur tiks dots vārds ceriņam. Kaut arī ir jau vasaras pilnbrieds un ražas laiks, atcerēsimies vasaras sākumu ar burvīgo ceriņziedu smaržu un palūkosimies uz ceriņiem citādāk.

Pasākuma laiks nav izvēlēts nejauši - šogad jūlijā Dobeles Novadpētniecības muzejs atzīmē 35 gadu jubileju. Tā kā muzejs par vienu no sava darba prioritātēm ir izvirzījis mākslinieces Hildas Vīkas (1897-1963) radošā mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu, tad vienam ceriņam tiks dots vārds ‘Hilda Vīka’. Ceriņš ir maigos toņos: no tumši violeta pumpuros līdz maigi rozā ziedu plaukumā, un tie ir mākslinieces iecienītākie toņi.  

Hilda Vīka ir izcila un savdabīga 20. gs. 30. - 50. gadu māksliniece un rakstniece.  Viņas radošais mantojums ir visai plašs: melnbalti zīmējumi, daudzkrāsaini akvareļi, Dobeles apkārtnes, Ķīpsalas un Zunda kanāla ainavas, pašportreti, aktu un portretu gleznojumi. Vīra rakstnieka Viktora Eglīša (1877-1945) ietekmē Hilda Vīka pievērsusies dievturībai – viņas darbos parādās mitoloģiskas ainas. Rakstījusi dzejoļus, stāstus un romānus, kurus pati arī  ilustrējusi. Mākslā un literatūrā izmantojusi autobiogrāfiskus motīvus.

No 1930. gada Hildas Vīkas dzīve saistīta ar Dobeli. Vasarās māksliniece dzīvojusi brāļa Valda Vīkas (1895-1976) celtajā mājā ar darbnīcu. Mūsdienās ēka nav saglabājusies. No 1988. gada Dobelē ir Hildas Vīkas iela.

Līdz 19. septembrim Dobeles Novadpētniecības muzejā apskatāma mākslinieces Hildas Vīkas akvareļu izstāde.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Ļipņicka, projektu vadītāja
Dobeles Novadpētniecības muzejs
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
tālr. 63721309, 63700181
www.dobelesmuzejs.lv

‘Hildas Vīkas’ ceriņa foto, fotogrāfs  Agris Šiliņš                      

        

                                                                                                                                                                                        Hilda Vīka 20. gs. 30. gadi, Dobeles Novadpētniecības muzeja krājums