?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Vācijas teātra “Dittchenbuehne” viesizrāde Teodors Štorms “Sirmja jātnieks”

15. oktobris
O 18:00
Dobeles pilsētas kultūras namā, Baznīcas ielā 6

Vācijas teātra ‘Dittchenbuehne” no Elmshornas viesizrāde “Sirmja jātnieks” tiek organizēta sadarbībā ar Dobeles Vācu kultūras biedrību. Dobelē teātra kolektīvs viesosies pirmo reizi.

Teodors Štorms (1817 – 1888) ir vācu rakstnieks un dzejnieks. Novele “Sirmja jātnieks” ir populāra Vācijā un iekļauta skolu programmā. “Sirmja jātnieks” ir izdots arī latviešu valodā.

Izrādes apraksts vēstī: “Jau bērnībā neparasti apdāvinātais zēns Hauke Haiens izrāda interesi par dambju būvēšanas mākslu. Viņš piesakās par kalpu pie vecā muižkunga un drīz vien kļūst par viņa „labo roku“. Īsi pēc grāfa nāves, Hauke apprec viņa meitu. Līdz ar to viņš iegūst augstu sabiedrisko stāvokli – no vienkārša izpalīga par jauno grāfu, taču tas viņam atnes nelaimi.

Kad viņš panāk sava projekta īstenošanu, kur ir iecerējis izveidot modernu un drošu dambi, viņš sastopas ar ciema iedzīvotāju konservatīvo attieksmi. Šī aizsprosta būvniecības laikā ļaužu pretošanās arvien pieņemas spēkā. Māņticība liek jaunajam grāfam, kurš visur ierodas savā baltajā zirgā, izskatīties kā ļaunu vēstošai parādībai.

Ļaužu noraidošās attieksmes satriekts, viņš nepamana kādu kļūmi jaunā dambja celšanā un nākamā vētra atnes katastrofu – vājākajā vietā dambis tiek pārrauts, un gan viņš pats, gan viņa ģimene plūdos aiziet bojā.”

Informāciju sagatavoja:
Lelde Klusa,
Dobeles pilsētas kultūras nama direktore
tālr. 26673650
lelde.klusa@dobele.lv
www.kulturadobele.lv