?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Trīs mākslinieku darbu izstāde

11. oktobris - 09. novembris
O-P 11:00-18:00
S 11:00-16:00
Dobeles Novadpētniecības muzejā, Brīvības ielā 7

Dobeles Novadpētniecības muzejā no 11.oktobra līdz 9.novembrim apskatāma trīs Jelgavas mākslinieku darbu izstāde: Edvīna Kalnenieka gleznas, Jāņa Leimaņa keramika un Mārītes Leimanes tekstils.

Edvīns Kalnenieks ir viens no izcilākajiem pasteļglezniecības meistariem. Glezno klusās dabas, portretus un sadzīves žanra kompozīcijas. Izstādē būs redzami pastelī un eļļas tehnikā gleznotas klusās dabas un figurālas kompozīcijas.

Mārīte Leimane ir tekstilmāksliniece, kura strādā gobelēna un jauktajās tehnikās. Viņu interesē  vēstures, etnogrāfijas un dabas motīvi. Izstādē Mārīte Leimane rādīs no vilnas, lina un kokvilnas materiāliem austus gobelēnus un dekoratīvas kompozīcijas.

Keramiķis Jānis Leimanis izstādē piedalās ar mālā, šamotā un porcelānā veidotām dekoratīvām kompozīcijām un sīkplastiku. Strādā dažādās tehnikās un ar dažādiem materiāliem. Viņu interesē tēmas, kas balstītas uz zinātni, tehnoloģijām un dabu. Iepazīstina skatītāju ar dažādu pasaules kultūru rakstību, seno dzīvnieku attēlojumu attiecībās pret cilvēku, kā arī, ko var darīt ar mālu, neizmantojot virpu. 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Ļipņicka,
Projektu vadītāja
Dobeles Novadpētniecības muzejs
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
tālr.63721309
www.dobelesmuzejs.lv