?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Studijas “Kalvis” izstādes “Rotu mantojums” atklāšana

18. oktobris - 04. novembris
T 16.00
Dobeles Amatu mājā

Tautas lietišķās mākslas studija “Kalvis” savu darbību uzsākusi 1959. gada rudenī  “Skolotāju nama” paspārnē. No 1972. gada par studijas vadītāju sāk strādāt Tautas daiļamata meistare Valda Kesnere. Sāk iezīmēties stingri nosprausts mērķis - celt gaismā latviešu kultūras unikālo mantojumu - arheoloģiskās rotas.

 Lielu atbalstu ar padomiem sniedz Vladislavs Urtāns un Latvijas vēstures muzeja arheoloģijas fondu glabātāji un speciālisti, mākslinieks Jānis Mikāns un Juris Urtāns.

45. gadu garumā TLMS “Kalvis” izveidojusies par vadošo rotkaļu kopu ar padziļinātām zināšanās senlatviešu rotu atdarinājumu izgatavošanā un pielietojumu apģērbā, kā latviskās identitātes saglabāšanā mūsdienu sabiedrībā. Senlatviešu rotas nav tikai muzeju eksponāti, bet tām ir arī praktisks pielietojums, izceļot mūsdienu apģērbu valkātāju oriģinalitāti un piederību latvietībai. Pierādīt to ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalvis” rotkaļu mērķis.

Studijas rotas ir eksponētas Lietuvā, Igaunijā, Maskavā, Somijā, Japānā, Francijā, ASV, Ungārijā, Kiprā, Gruzijā, Jaltā, Norvēģijā u. c.

Tuvojoties Latvijas valsts simtgades svinībām, TLMS “Kalvis” dalībnieku veikums tiek plašāk parādīts skatītāju vērtējumam izstādē “Rotu mantojums”.

Eva Kulmane
Dobeles pilsētas kultūras nama
tautas lietišķās mākslas metodiķe
tālr.  22049477