?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
?!XPieteikt problēmu
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.
X
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.

Senās pils svētki un VII Starptautiskais amatnieku plenērs

09. septembris
S 12:00
Dobeles pilsdrupās

9. septembrī VISI CEĻI VED UZ PILI... Ar šādu nosaukumu šogad Dobeles pilsdrupās tiks svinēti Senās pils svētki/ 7. Starptautiskais amatnieku plenērs/ Eiropas kultūras mantojuma diena.

Svētki sāksies Dobeles Amatu mājā plkst. 10.00 ar izstādes “No radošuma līdz meistarstiķim” atklāšanu (Ventspils rokdarbnieku kopa “Spārni”) un plenēra dalībnieku reģistrēšanos.

No plkst. 12.00 Dobeles pilsdrupās un to apkārtnē būs TIRGUS, kurā apmeklētāji varēs iegadāties amatnieku un mājražotāju labumus (tirgotājiem pieteikumus sūtīt uz damatumaja@gmail.com).

Visas dienas garumā plenēra dalībnieki darbosies senās un mūsdienīgās darbnīcās, kurās demonstrēs savas amatu prasmes un aicinās interesentus darboties kopā: smilšu aplikāciju darbnīca; keramikas darbnīca ar cepli dabā; mauču, netradicionālo zeķu adīšana - TLMS Avots; bumbuļspilvenu darināšana - TLMS Bēne, Ventspils rokdarbnieku kopa “Spārni” (tekstilapdruka ar saviem līdz paņemtajiem T – krekliem), LAK meistare Jonika Tērvide; frivolitē rotu darbnīca - Jaunpils Amatu māja, koka mucu izgatavošana “Liela muiža” -  Jānis Grantiņš; dzijas vērpšana ar ratiņu - Dace Marauska; mežģīto jostu meistarklase - Lilija Treimane; koka karošu darbnīca - Aleksandrs Varoņins.

Dobeles Novadpētniecības muzejs savās aktivitātēs piedāvās likt puzles ar Dobeles attēliem, spēlēt spēles par Dobeles pili un, izmantojot koppapīru, zīmēt Dobeles pastkartes.

Pils un pilsētas vēsturi varēs izzināt izstādē “Dobele: Pils un pilsēta”. Fotoalbumu šķirstīšana dos iespēju remdēties atmiņās par pilsētas veidošanos.

Eiropas Kultūras mantojuma dienas ietvaros muzejs piedāvās īsfilmas par Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupu vēsturi, kā arī svētku neiztrūkstoša sastāvdaļa ir ekskursija pa pili gida pavadībā (plkst.16.00 visus gribētājus aicinām pulcēties pie muzeja telts).

Svētku atklāšana būs plkst. 13.00 ar postfolkloras apvienību “Imanta&Dimanta un draugi” koncertprogrammā “Izauga mātei brīnuma meita”, pēc kuras lustes pilī turpinās Folkloras kopa “Leimaņi” un Dobeles pilsētas kultūras nama senioru deju kolektīvs “Dobelnieki”, bet svētku kulminācijā plkst. 17.00 koncertprogramma “Visi ceļi guņiem pilni” - dziedātāja Anmary un pavadošā grupa!

Visas dienas garumā Cīņu klubs “Exercitus Rigensis” rādīs bruņinieku cīņu un baltu karavīru cīņu paraugdemonstrējumus, kā arī skatītājiem tiks dota iespēja paspēkoties savā starpā ar mīkstajiem ieročiem (bafiem) vai pārbaudīt savu precizitāti šaušanā ar loku, cirvja vai šķēpa mešanu mērķī. “Piedzīvojuma Gars” aicina izmēģināt savu veiklību – SUP dēļu braucienā pa Bērzes upi vai virvju trasē. Bet, ja vēlies pabūt nedaudz augstāk nekā citi, tad no 13.00 svētkus varēsi baudīt arī zirga mugurā! Izjādes ar zirgiem *maksas pakalpojums.

Uz tikšanos 9. septembrī, kad visi ceļi gan lielus, gan mazus vedīs uz pili!

Svētkus rīko: Dobeles pilsētas kultūras nams sadarbībā ar Dobeles Amatu māju un Dobeles Novadpētniecības muzeju

Svētkus atbalsta: Dobeles novada pašvaldība

Informāciju sagatavoja:
Sandra Ķiņķere,
Dobeles pilsētas kultūras nama kultūras darba menedžere
e-pasts: sandra.kinkere@dobele.lv
tālr. 29 331 181