?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Nedēļas nogalē Kaspars Zemītis kopā ar kamerkori MoonBeams ieskandinās Dobeli

14. maijs 2022
S 17:00
Dobeles Mūzikas skolā, koncertzālē “Zinta”

Šajā nedēļas nogalē, 14.maijā, plkst. 17.00 ģitārists Kaspars Zemītis kopā ar kamerkori MoonBeams diriģentes Noras Kalniņas vadībā aicina uz koncertu “Radīšana” Dobeles koncertzālē “Zinta” koncertsērijas “Radīšana” ietvaros. Koncertprogrammā skanēs pavasarīgi pastorāla mūzika korim un ģitārai. 

 

Kaspara Zemīša virtuozā ģitārspēle un kamerkora MoonBeams meistarīgi sagatvotā koncertprogramma klausītājiem piedāvās pavasarīgi pastorāli meditatīvas sajūtās, skanot ģitāras solo ar Kaspara Zemīša oriģinālmelodijām un jaunākajām kormūzikas kompozīcijām kamerkora MoonBeams izpildījumā. Koncertā būs dzirdamas kompozīcijas no komponistiem: A. Maskata J. Lūsēna, J. Vaivoda, un J. Bernāta. Īpaša vieta koncertā būs ukraiņu izcelsmes pasaulslavenajam komponistam Valentīnam Silvestrovam, kura mūzikā īpaša uzmanība veltīta tieši pēcskaņai, kas veidojas, akordam izdziestot. Koncerta meditatīvajā noslēgumā – “Mesa” korim un ģitārai, ko Kaspars Zemītis sarakstījis pēc VAK “Latvija” un diriģenta Māra Sirmā pasūtījuma.

 

“Ģitārists Kaspars Zemītis ir gan lielisks sava aroda meistars, gan patīkams kompanjons jebkādā skatuves sadarbībā. Viņa komponētā Mesa korim un ģitārai iemieso cilvēcīgu vienkāršību, kur varam identificēties ik viens no mums. Neskatoties uz “Mesas” īpaši zemo reģistru, mūzika ir organiska un viegli uztverama,” saka kora diriģente Nora Kalniņa, piebilstot, ka “mūsu sirdis šajā pavasarī, kad notiek cīņa starp gaismu un tumsu, jo īpaši ilgojas pēc mirdzošā gaišuma, kas caurstrāvo “Mesu””.

 

Savukārt Kaspars Zemītis apliecina: ““Mesa” ir mana saruna ar Dievu mūzikā. Šodien asāk kā vēl nekad mēs redzam, cik svarīga ir lūgšana un līdzjūtība, un kā mūsu garīgais spēks spēj radīt un iedvesmot šajā laikā, kad tik daudz kas pasaulē tiek cietsirdīgi sagrauts.”

 

Kaspars Zemītis turpina par koncertsēriju “Radīšana”: “Šī programma man ir iespēja spēlēt “Mesu” kopā ar lielisku kori, kopā ar Noru Kalniņu, kura ir ne vien MoonBeams vadītāja, bet arī šī kolektīva dvēsele. “Radīšana” apvieno sevī ģitāras individuālo “dziedājumu” un plašo kora skanējumu mijiedarbībā. Prieks arī dzirdēt pavisam jaunus, nesen radītus kormūzikas darbus tieši šī kora izpildījumā. Īpaši atzinīgus iepriekšējo koncertu klausītāju vārdus esam saņēmuši par skaņdarba “Melanholiskais valsis” izpildījumu. Ceru, ka gan Dobelē, gan Rūjienā un Ikšķilē tiksimies vēl ar daudz klausītājiem, kuri alkst pēc kvalitatīvas un iedvesmojošas mūzikas.”

 

14.maijā plkst. 17.00 izskanēs koncerts Dobeles koncertzālē "Zinta". Nākošie koncerti 21.maijā plkst. 17.00 Rūjienas Sv. Bērtuļa ev. lut. Baznīcā un 12.jūnijā plkst. 11.30 Ikšķiles Sv.Meinarda ev.lut baznīcā. Rūjienā ieeja koncertā par ziedojumiem baznīcas ērģeļu remontam. Koncertsērijas “Radīšana” ietvaros jau ir izskanējuši koncerti Siguldā un Kuldīgā.

 

Biļetes: www.bilesuparadize.lv

 

Kaspars Zemītis ir mūziķis ar vairāk nekā 20 gadu skatuves pieredzi, spēlējot dažādos sastāvos un mūzikas stilos. Mūzikā viņam tuva smalkjūtīga vienkāršība un romantika. Ikdienā spēlē dažādus žanrus, muzicējot kopā ar tādiem dziedātājiem kā Intars Busulis, Daumants Kalniņš, Renārs Kaupers, Elza Rozentāle, Linda Leen Igo, kā arī piedaloties koncertprogrammās un projektos kopā ar Latvijas Radio kori un Latvijas Valsts Akadēmisko kori “Latvija”, Rīgas Doma zēnu kori, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri Kremerata Baltica, operdziedātājiem Elīnu Šimkus, Evitu Zālīti, Guntaru Ruņģi, Jāni Apeini u.c. Paralēli muzikālajai darbībai Kaspars Zemītis strādā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā kā lektors un pasniedz studentiem ģitārspēli.

 

Kamerkoris MoonBeams diriģentes Noras Kalniņas vadībā zem šī nosaukuma darbojas kopš 2020. gada, tomēr aktīvi koncertē jau kopš 2018. gada, kad piedalījies koncerttūrē Seulā, Dienvidkorejā un pēcāk Garīgās mūzikas festivālā Štutgartē, Vācijā (2019), kā arī Ziemassvētku koncertos Hamburgā un tās apkārtnē (2019). Kamerkora repertuārs plašs – gan pašmāju, gan ārvalstu komponistu kormūzika, tostarp kora pastāvīgā repertuārā, dažādās koncertprogrammās iekļauta baroka dižgara J.S.Baha kompozīcijas. 2021.gada vasarā koris sniedzis koncertus Cēsīs, Cesvainē, Īlē, Rīgā, Saulkrastos, Smiltenē un Ropažos. Sadarbība bijusi ar muziķiem Laimu Jansoni, Zani Sniķeri, Diānu Jaunzemi-Portnaju, Jāni Porieti, Maiju Kļaviņu, Rinaldu Kandalincevu un Janiešu Mūzikas beidrību “Sforzando”.

Informāciju sagatavoja:

Inga Zālīte
Kaspara Zemīša mediju pārstāve
Mob.tel: + 371 28687743
E-pasts: izalite@gmail.com

 

Papildu informācija:
Ieva Briede
Kamerkora MoonBeams menenedžere
e-pasts: briede.ieva@gmail.com
tālr.: 26076024