?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Meraldas Kodoliņas gleznu izstāde

29. jūlijs - 29. augusts
O-P 11.00 - 18.00
S 11.00 - 16.00
Dobeles Novadpētniecības muzejā, Brīvības ielā 7

Dobeles Novadpētniecības muzejā 29. jūlijā plkst. 16.00 tiks atklāta gleznotājas, naivistes Meraldas Kodoliņas (1915-2004) gleznu izstāde. Tā būs saruna par mākslinieci un tikšanās ar viņas ģimeni.

Piemiņas izstādē izlikti autores darbi, kuros atspoguļojas filozofiskas pārdomas par dzīvi, gleznās redzami dažādi mitoloģiski tēli un sižeti, kā arī vīzijas. Cauri visam strāvo krāsu dzīvīgums un nianšu bagātība.

Meralda Kodoliņa dzimusi Rīgā. 20. gs. 60. gadu beigās viņa mantojusi tēva brāļa māju Dobelē, kur viņa dzīvojusi līdz mūža galam.

Meralda mācījusies Romona Sutas mākslas studijā, kur apguvusi glezniecības un zīmēšanas pamatlikumus, bet studijas nepabeidza. Turpmāk glezniecību apguvusi pašmācības ceļā. Sākumā autore aizrāvusies ar  akvareļglezniecību. Bet tieši Dobelē viņa pievērusies eļļas glezniecībai un tēlniecībai. Apmeklējusi Līzes Dzeguzes tēlniecības studijas Rīgā. Gleznojusi ainavas, ziedus, klusās dabas, portretus. Patikusi arī tekstilmāksla: patstāvīgi mācījusies aušanas tehniku stellēs, sākumā audusi gobelēnus, bet vecumdienās viņa no dažādiem krāsu dzīpariem un audumiem radīja krāšņas segas, spilvenus un rotaļlietas. Rakstījusi arī stāstus un lugas, kurās atainoti dzimtas dzīves apraksti un seno laiku likteņstāsti.

Izstādē izlikti darbi no ģimenes privātkolekcijas un Dobeles Novadpētniecības muzeja krājuma.

Izstāde apskatāma līdz 29. augustam.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Ļipņicka,
Projektu vadītāja
Dobeles Novadpētniecības muzejs
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
tālr. 63721309, 63700181
www.dobelesmuzejs.lv

Apmeklējot muzeju, aicinām būt atbildīgiem par savu un apkārtējo veselību, ievērot sociālās distancēšanās pasākumus un sanitārā protokola nosacījumus!

Aicinām visus iedzīvotājus ar akūtām elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm (iesnas, klepus, rīkles iekaisums, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpošanas traucējumi) ievērot mājas režīmu un nedoties uz muzeju.