?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Mākslas un dzejas diena Dobelē

11. septembris
S 12:00
Dobelē

Dobeles Novadpētniecības muzejs un Dobeles Mākslas skola aicina visus 11. septembrī uz pasākumu Mākslas skolas pagalmā un Skolas ielā 9. Diena būs veltīta mākslai un dzejai.

Vietas mērķis ir radīt un iedzīvināt ideju par kultūrtelpu “HILDA”,  kas ar laiku varētu kļūt par kultūras un izglītības vietu dažādām aktivitātēm. Vārds “Hilda” nav izvēlēts nejauši - tas ir par godu izcilai māksliniecei Hildai Vīkai (1897-1963).

Dobeles Novadpētniecības muzejs un Dobeles Mākslas skola atvērs durvis ēkai Skolas ielā 9 un ļaus iztēloties, ka te varētu būt, piemēram, Hildas Vīkas darbu galerija un viņai veltīta ekspozīcija. Ar laiku te veidotos radoša vide, kurā satiekas mākslinieki, rakstnieki, amatnieki un citi domubiedri, kā arī izveidotos vieta neformālai mākslas izglītībai. Tautā namiņš ilgi saukts par “ģenerāļa māju”, bet pavisam nesen te vēl bija Dobeles sākumskolas bibliotēka. Savulaik Dobeles sākumskolai bija ideja šeit radīt radošo darbu centru. Iesākumā tiksimies pasākumā, kurā akcentēsim Hildas Vīkas gleznas un dzeju.

Pasākuma dienā būs apskatāmi Hildas Vīkas darbi no Dobeles Novadpētniecības muzeja krājuma. Apmeklētāji varēs piedalīties Dobeles Mākslas skolas radošajās darbnīcās, būs muzikāls sveiciens no Dobeles Mūzikas skolas, kā arī Hildas Vīkas dzejas lasījumi un tikšanās ar dzejnieci Inesi Zanderi.

Aicinām ģērbties atbilstoši laikapstākļiem!

Programma pieejama šeit. Pasākums ir bez maksas.

Pasākuma apmeklētāji tiek aicināti ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus saistībā ar Covid 19 vīrusa izplatības ierobežošanu.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Golubeva
Direktora vietniece
Dobeles Novadpētniecības muzejs
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
tālr. 63721309, 63700181
www.dobelesmuzejs.lv