?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Luka Berti fotogrāfiju izstāde

08. decembris 2020 - 15. janvāris 2021
O-P 11.00 - 18.00
S 11.00 - 16.00
Dobeles Novadpētniecības muzejā, Brīvības ielā 7

Dobeles Novadpētniecības muzeja mazajā zālē no 8. decembra līdz 15. janvārim apskatāma foto mākslinieka Luka Berti (Luca Berti) ceļojošā izstāde “Cilvēks un daba Latvijā”. Izstādē var ieraudzīt četrus vēsturiskos Latvijas novadus melnbaltās fotogrāfijās ārzemnieka skatījumā. 

Izstādes nolūks ir atklāt un saglabāt fotogrāfiju formātā Latvijas ainavu daili un to, kas šodien atlicis no Latvijas lauku kultūras. Fotogrāfs kā galvenos objektus fotogrāfijās attēlojis ciematus ar tradicionālajām koka mājām, vecas baznīcas un zemnieku saimniecības. Autors skaidro, ka “gadsimtiem ilgi tie iemiesojuši valstij raksturīgo fizisko aspektu un sociālo dzīvi, simbolizējot Latvijas cilvēka un dabas harmoniskās attiecības. Tuvas attiecības, kurās abas puses viena otru ietekmē.”

“Cilvēks un daba Latvijā” ir daļa no lielākā projekta, kura mērķis ir dokumentēt 21. gadsimta lauku kultūru Skandināvijas, Baltijas un Austrumeiropas valstīs. 

Luka Berti dzimis 1978.gadā Florencē, Itālijā. Šobrīd dzīvo un strādā Kopenhāgenā, Dānijā. Savos foto projektos viņš sadarbojas ar valsts un reģionālās nozīmes kultūras vēstures muzejiem Dānijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā un Igaunijā.

Luka Berti beidzis Itālijas Fotogrāfijas institūtu Milānā, kļuva par modes fotogrāfu asistentu stila žurnālos, taču izdevību veidot karjeru komerciālās fotogrāfijas jomās viņš nav izmantojis: „Es, lai arī itālis, esmu melanholiķis, jūtu radniecību ar ziemeļu cilvēkiem”. Piepelnīdamies Kopenhāgenas nakts klubos, kuru ballīšu atmosfērā atradis modeļus savām bildēm un pirmajai izstādei Dānijā, sapratis, ka arī tā nebūs viņa tēma, Luka Berti sāk sadarbību ar Dānijas muzejiem un vēlāk dodas ekspedīcijās uz nomaļiem apvidiem Zviedrijā un Norvēģijā. Tā viņš 2013. gadā nokļuva Latvijā, kuras laukos ir pamanījis bagātīgo kultūras mantojumu, „lepnumu un pašpārliecinātību lauku cilvēku acīs”, atradis harmoniju cilvēku mijiedarbībā ar dabu.

Izstāde līdz šim ir bijusi skatāma vairākās vietās Latvijā:  Ogrē, Krāslavā, Valmierā, Bauskā, Talsos un citviet. 

Informāciju sagatavoja:
Baiba Golubeva
Projektu vadītāja
Dobeles Novadpētniecības muzejs
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
tālr. 63721309, 63700181
www.dobelesmuzejs.lv

Apmeklējuma laikā lūgums ievērot visus valstī izsludinātos drošības pasākumus, ievērot distanci, valkāt masku, dezinficēt rokas!