?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Līgas Baltrušunas pērļu rotu izstāde

06. novembris - 14. decembris
O-P 11:00-18:00
S 11:00-16:00
Dobeles Novadpētniecības muzejā, Brīvības ielā 7

Dobeles Novadpētniecības muzejā 6. novembrī plkst. 16.00 tiks atklāta dobelnieces Līgas Baltrušunas pērļu rotu izstāde “Četri gadalaiki”.

Līga Baltrušuna pērļu rotas veido jau vairāk kā 10 gadus. Ceļš līdz rotu darināšanai ir nejaušs: meita, kurai tobrīd tikai gads, spēlējoties saplēsusi mīļākās krelles, vajadzējis tās savērt no jauna, tā krellēm tapa jauns dizains un Līgai radās jauna aizraušanās.

Līga ir radoša jau no pašas bērnības. Omīte, kura pēc profesijas bija šuvēja, Līgai iemācīja ne tikai šūšanu, bet arī adīšanu un tamborēšanu. Vidusskolā bija laba mājturības skolotāja Īrisa Pešika. Krīzes gados nolēmusi darboties TLMS “Avots” adītāju pulciņā, kur Baiba Pilāne parādījusi, kā tamborēt krelles.

Vēlāk pašmācības ceļā apguvusi rotu darināšanu, daudz pētījusi interneta resursus. Rotas savas īpašnieces atradušas Amerikas Savienotajās Valstīs, Portugālē, Norvēģijā un citviet. Līgu iedvesmo mūzika un daba, kā arī satiktie cilvēki un viņu komentāri. Nav vienādu rotu, tās var būt tikai līdzīgas. Visas rotas ir roku darbs.

Izstādē “Četri gadalaiki” redzamas gandrīz divi simti dažādās tehnikās veidotas rotas.

Izstāde apskatāma līdz 14. decembrim muzeja radošajā telpā.

Informē:
Baiba Ļipņicka,
Projektu vadītāja
Dobeles Novadpētniecības muzejs
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
tālr. 63721309, 63700181
www.dobelesmuzejs.lv