?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas „Kursa” darbu izstāde

08. oktobris - 07. novembris
P-P 09:00 - 15:00
Dobeles Amatu mājā, Baznīcas ielā 8

2020. gada 8. Oktobrī plkst.16.00 Dobeles Amatu mājā notiks Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas „Kursa” darbu izstādes atklāšana. Izstādē būs apskatāmi TLMS Kursa dalībnieču darināti grīdas celiņi.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijai (TLMS) „Kursa” pamatus 1958. gadā likusi tekstilmāksliniece Erna Ošele, izveidojot audēju un rokdarbnieču pulciņu.

1965. gadā pulciņa vadību pārņēma un 28 gadus vadīja ilggadējā studijas dalībniece, Tautas daiļamata meistare Erna Pumpure. No 1993. gada studiju vada Tautas daiļamata meistare Ilma Rubene, mākslinieciskā konsultante ir Milda Dīriņa. „Kursas” dalībnieki joprojām ierosmi rod tautas mākslā, īpaši pievēršoties un izceļot Lejaskurzemes novada tradīcijas. Pašlaik studijā vairākās sekcijās darbojas vairāk kā 50 dalībnieku – audējas, adītājas, pinēji, dzintara apstrādātāji, keramiķi, kokapstrādātāji un rokdarbnieces.

Studijas „Kursa” meistari savus darbus rādījuši ne tikai Baltijas valstīs, bet arī tālu pasaulē: Gruzijā, Krievijā, Polijā, Vācijā, Ungārijā, Holandē, Skandināvijas valstīs, kā arī citu kontinentu zemēs – Kanādā, Šrilankā, Bolīvijā un Japānā.

Izstāde apskatāma līdz 7.11.2020 Amatu mājas darba laikā.

Ieejas maksa 0.50 EUR.

Kontaktinformācija:
Dobeles Amatu mājas pārzine Airita Tama
Tālrunis 22049477
E-pasta adrese: damatumaja@gmail.com