?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Kopenhāgenas Koncertkora (Dānija) koncerts

04. oktobris
P 18:00
Dobeles pilsētas kultūras namā, Baznīcas ielā 6

Dānijas Koncertu Apvienības jauktā kora (Koncertforeningens Kor) rindās lielākoties ir jau pilnbrieda gadus sasnieguši dziedātāji. Tālajā 1967. gadā, kad koris tika dibināts, tā dalībnieku darba gaitas bija cieši saistītas ar Kopenhāgenas Mūzikas skolu (Københavns Musikhøjskole). Likumsakarīgi, ka, ikdienā esot tik tuvu mūzikai, arī paši bez muzicēšanas iztikt nespēja, un tā radās doma par kora dibināšanu. Daudzus gadus vēlāk koris no mūzikas skolas nodalījās un kļuva par patstāvīgu vienību, un nodibināja Koncertu Apvienību, kuras paspārnē aktīvi darbojas joprojām.

Jau vairāk nekā 40 gadus kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Stēns Lingholms (Steen Lingholm) - Dānijas mūziķu aprindās augsti novērtēts kordiriģents un dažādu starptautisku kora konkursu žūrijas loceklis.

Kopenhāgenas koncertkora repertuārā uzsvars likts uz pasaulē zināmu skandināvu komponistu darbiem, tomēr ar tikpat lielu degsmi mūziķi izpilda arī Eiropas lielo mūzikas grandu kompozīcijas jauktajam korim.

Katru otro gadu koris dodas tuvākos vai tālākos izbraucienos, ar mērķi iepazīt jaunus apvāršņus un iepriecināt klausītājus ar jaunapgūto repertuāru. Koris ir izdevis vairākus CD, piedalījies dažādos konkursos un festivālos. Šī būs pirmā reize, kad koris viesosies kādā no Baltijas valstīm.

Koncerta programmā iekļauti Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Īslandes spožāko kompozīcijas meistaru – Karla Nīlsena, Svenda Šulca, Nilsa Gādes, Edvarda Grīga, Hugo Alvēna, Torkela Sigurbjornsona – skaņdarbi, papildinot tos ar vācu mūzikas dižgaru – Fēliksa Mendelsona un Jozefa Rainbergera – kompozīcijām.

Koncertu Dobelē organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Dobeles Kultūras namu.

Ieeja koncertā bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Ilva Sinkēviča,
projektu koordinatore,
Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā
dki@dki.lv, tālr. 67288221