?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Izstāde “Pirmavots”. Juris Kambars un Evija Andersone

18. jūnijs - 17. jūlijs
O-P 11.00 - 18.00
S 11.00 - 16.00
Dobeles Novadpētniecības muzejā, Brīvības ielā 7

Dobeles Novadpētniecības muzeja mazajā zālē 18. jūnijā plkst. 16.00 tiks atklāta dobelnieku frizieres un vizāžistes Evijas Andersones un varkaļa Jura Kambara izstāde “Pirmavots”.

Abiem tā ir pirmā kopīgā izstāde, kurā katrs ar saviem izteiksmes veidiem pauž savu skatījumu uz pasauli. Evija Andersone izmanto stila un grima mākslu, kas fiksēta fotogrāfijā, bet Juris Kambars metālmākslu. Abus vieno ideja par pirmavotu.

Friziere un vizāžiste Evija Andersone izstādē piedāvā apskatīt dažādus vizuālos tēlus fotogrāfijās. Iedvesma tēliem gūta dabā un latviešu spēka zīmēs. Fotogrāfijas tapušas piecu gadu garumā sadarbībā ar fotogrāfu Gintu Janševski. Darbs pie modeļu vizuālā tēla ir bijis ilgstošs - katram modelim veidots savs matu griezums, grims rūpīgi un detalizēti pārdomāts, piemeklēti tērpi un viens tērps pat speciāli šūts.

Par savu iedvesmu Evija Andersone saka: “Viss sākās ar pīlādzi pie mana loga. Tajā rudenī tas bija īpaši krāšņs. Zari liecās zem sulīgo ogu ķekariem. Un kādas krāsas! Šāds skaistums liek radīt! Un sākas radīšanas process, kas simtkārt tiek izdzīvots iztēlē. Un tad, satiekot īstos cilvēkus- modeli, fotogrāfu u.c.-, tas piedzimst. Un tā ar katru... Ar pieneni... Ceriņu... Viss notiek rāmi un plūstoši. Ļauju laika upei nesteidzīgi plūst. Viss atnāk īstajā brīdī un dzimst.”

Varkaļa Jura Kambara dzimtā metālliešanas prasme gājusi cauri paaudžu paaudzēm. Teju pirms diviem gadiem Juris saprata, ka īstais brīdis sākt atraisīt mākslinieka dvēseli. Un saskaņā ar savu moto: ’”Tiekties pēc visa dabiskā  un skaistā,’’ viņš no dažādiem metāliem-  sudraba, vara, misiņa un bronzas- kaļ un lej sevis izdomātus, unikālus interjera priekšmetus. Savukārt radīt dažādas rotas Juris Kambars iedvesmojies no vēstures liecībās atrastajiem paraugiem.

Izstāde muzejā apskatāma līdz 17. jūlijam.

Lai ievērotu sanitārā protokola nosacījumus, izstāde tiks atklāta​ ēkas pirmā stāva foajē.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Ļipņicka,
Projektu vadītāja
Dobeles Novadpētniecības muzejs
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
tālr. 63721309, 63700181
www.dobelesmuzejs.lv

Apmeklējot muzeju, iedzīvotāji tiek aicināti būt atbildīgiem par savu un apkārtējo veselību, ievērot sociālās distancēšanās pasākumus un sanitārā protokola nosacījumus!

Iedzīvotāji ar akūtām elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm (iesnas, klepus, rīkles iekaisums, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpošanas traucējumi) tiek aicināti ievērot mājas režīmu un nedoties uz muzeju.