?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Izstāde „No radošuma līdz meistarstiķim”

09. septembris - 30. septembris
Dobeles Amatu mājā

Dobeles Amatu mājā no 9. līdz 30. septembrim būs apskatāma Ventspils rokdarbu kopas „Spārni” darbu izstāde „No radošuma līdz meistarstiķim”.

Rokdarbu kopā “Spārni” apvienojušās sievietes, kurām brīvā laika pavadīšanas veids ir rokdarbi. Ar rokdarbu kopas “Spārni” izveidošanu tiek attīstīts viens no Ventspils novada sieviešu biedrības „Spārni” darbības virzieniem, pievēršot padziļinātu uzmanību nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas jautājumiem un būtībai.

Kopā aktīvi darbojas aptuveni 30 Ventspils pilsētas un novada sievietes divās apmācību grupās. Meistares Inas Valteres ( Sabile) un Solvitas Zarupskas (Ventspils) vadībā padziļināti tiek apgūta latviešu etnogrāfisko cimdu un zeķu adīšana, kā arī citi rokdarbu veidi. Dalībnieces piedalās izglītojošos pasākumos, izstādēs, meistarklasēs un citu rokdarbnieku kopu aktivitātēs, īpaši, kas saistīti ar latviešu tautas kultūras mantojumu, latviešu tautastērpa izzināšanu, saglabāšanu, tā elementu ienešanu mūsdienu ielas un svētku tērpos.

Rokdarbu kopas „Spārni” vadītāja Astrīda Kinne teic, ka „rokdarbnieku lielākais gandarījums par savu darbu un kvalitātes rādītājs ir amata meistara diploms. Latvijā šo un amata zeļļa diplomu piešķir Latvijas Amatniecības kamera (LAK).  2017.gada 5. janvārī četras kopas dalībnieces ieguva savu darbu visaugstāko novērtējumu. Latvijas Amatniecības kameras adītājas - meistara kvalifikācija tika piešķirta Baibai Kečko un Anitai Ozoliņai, tekstilizstrādājumu izgatavotāju kvalifikācijā diploms Solvitai Zarupskai un Jonikai Tērvidei. Izstādē “No radošuma līdz meistarstiķim” varēsim pārliecināties, cik daudz un kādi darbi veicami pēc LAK programmas, ar kādu mīlestību, radošumu un atdevi katra meistare ir radījusi savus izstrādājumus. Neliels ieskats arī pārējo kopas rokdarbnieču veikumā."

Izstādes atklāšana 9. septembrī plkst. 10:00

Izstādes apskate EUR 0,50 (izstādes atklāšanas dienā – bez maksas).

Izstāde apskatāma: O. - P. 9:00 – 18:00; S. 10:00 – 16:00.
Brīvdienas: svētdiena, pirmdiena.

Informāciju sagatavoja:
Eva Kulmane,
Dobeles pilsētas kultūras nama
tautas lietišķās mākslas metodiķe
t. 22049477