?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Izstāde “Laikmeta zīmes Dobelē”

09. jūnijs - 30. jūlijs
O-P 11.00 - 18.00
S 11.00 - 16.00
Dobeles Novadpētniecības muzejā, Brīvības ielā 7

Dobeles Novadpētniecības muzejā līdz 30. jūlijam apskatāma ceļojošā izstāde “Laikmeta zīmes Dobelē. Pieminekļi, piemiņas vietas, zīmes un vides objekti”. Izstādē apkopoti Dobeles pilsētas  piemiņas vietu un zīmju liktenis.

Pieminekļi ir vairākkārt pārvietoti, mēģinot atrast piemērotāko vietu, līdz noņemti pavisam. Tie ir iznīcināti (spridzināti), demolēti, nozagti (tikuši krāsaino metālu tīkotāju rokās). Pateicoties dobelnieku iniciatīvai ir atklātas vairākas piemiņas zīmes ievērojamiem kultūras un sabiedriskiem darbiniekiem. Ir vākti paraksti un ziedojumi, lai uzliktu jaunus un atjaunotu nopostītos. Diemžēl ir piemiņas zīmes, par kuru esamību šodien esam piemirsuši, jo teksts uz tām ir izdzisis un grūti salasāms. Kopumā vairāk kā 40 objekti.

Izstādē atcerēsimies vēsturiskos notikumus un cilvēkus, kuriem pilsētā ir atklāti pieminekļi un piemiņas zīmes. Kāds ir šo piemiņas vietu stāsts, kādus notikumus un cilvēkus tas saista? Cik daudz mēs par tiem zinām un atceramies?

Mūsdienās pilsētvidē parādās arvien jauni vides objekti. Ar laiku arī tie kļūs kā laikmeta zīme ar savu vēsturi un vēstījumu. Pieminekļu, piemiņas vietu, zīmju un vides objektu uzskaitījums noslēdzas ar cerību zīmi nākotnei - topošo Simtgades laukumu Brīvības ielā. 

Informāciju sagatavoja:
Baiba Golubeva
Direktora vietniece
Dobeles Novadpētniecības muzejs
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
tālr. 63721309, 63700181
www.dobelesmuzejs.lv

Muzeja apmeklējums var notikt individuālajiem apmeklējumiem un vienas mājsaimniecības locekļiem. Apmeklējuma laikā lūgums ievērot visus valstī izsludinātos drošības pasākumus, ievērot distanci, valkāt sejas masku, dezinficēt rokas!