?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Izstāde “Dabas un ziedu motīvs muzeja krājumā”

10. maijs - 04. oktobris
Dobeles Novadpētniecības muzejā, Brīvības ielā 7

Romantisku un mazliet sentimentālu noskaņu aicinām iepazīt Dobeles Novadpētniecības muzeja izstādē “Dabas un ziedu motīvs muzeja krājumā’, kas muzejā apskatāma no 10.maija līdz 4.oktobrim. Izstādē var redzēt dabas motīvus un to vispopulārāko daļu - ziedus - interjera un sadzīves priekšmetos, tekstilijās un mākslas darbos. Vasaras otrajā pusē izstāde tiks papildināta.

Blakus atzītiem mākslinieku darbiem, izstāde stāsta par skaisto ikdienas priekšmetos un māksliniecisko daiļradi. Ja visbiežāk mēs novērtējam lietas praktiskumu vai atbilstību lietošanas funkcijai, tad izstādē ikdienas priekšmets iegūst estētisko skaistumu. Priekšmetu datējums aptver gandrīz divus gadsimtus: laika posmu no 19.gs. beigām līdz mūsdienām. Visplašāk izstādē pārstāvēta muzeja trauku kolekcija, kurā vissenākie priekšmeti ir no 19.gs. beigām. Izstādē redzami arī padomju laika suvenīri un trauki.

Ziedus kā puķes un ziedus kā ornamentus visvairāk var ieraudzīt tekstilijās - sedziņās, galdautos, dvieļos, priekšautos un apģērbos.

Ziedu raksti un motīvi iekļauti arī kokgriezumos, interjera priekšmetos un mēbelēs. Piemēram, koktēlnieka Augusta Siliņa mēbeļu komplektā- galds ar krēsliem. Citus A.Siliņa koka amatniecības darbus var redzēt vēsturiskajā ekspozīcijā “Reiz Dobelē…”.

Unikāls un savdabīgs priekšmets ir koktēlnieka Visvalda Ozola darinātais koka panelis durvīm, dāvināts 20.gs. 90-tajos gados, bijis paredzēts muzeja ēkas ieejas durvīm Zaļajā ielā.

Lilijas, ceriņi, rozes, kreses un citi ziedi uzzied mākslinieku: Aijas Princes, Egona Cēsnieka,  Hildas Vīkas, Līvijas Zariņas, Meraldas Kodoliņas, Ritas Valneres un Ulda Zemzara darbos. Krāšņi dabas motīvi, kas balstās uz latviešu tautas mākslas tradīcijām, ir redzami Elzas Zariņas keramikā.

Kopumā muzeja krājuma kolekcijā ir daudzveidīgs dabas motīvu atspoguļojums.

Izstādes laikā interesentiem ir iespēja darboties ar stellēm un vērot audekla tapšanu.

Bagātīgajā izstādē ikviens var gūt iedvesmu, vērot, kā izkārtoti ziedu raksti, un kuri ir vispopulārākie ziedi.