?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Izstāde “Atkal kopā”

11. septembris - 02. oktobris
O-P 09:00 - 17:30
S 09:00 - 15:00
Dobeles Amatu mājā

No 2021. gada 11. septembra līdz 2021. gada 2. oktobrim Dobeles Amatu mājā būs apskatāma izstāde “Atkal kopā”, kas veltīta tautas lietišķās mākslas meistares Ilgas Madres simtgadei.

Lietišķā māksla Latvijā nav iedomājama bez latviešu tautas lietišķās mākslas meistares Ilgas Madres ieguldījuma. Ilga Madre bijusi pedagoģe vairākām lietišķās mākslas meistaru paaudzēm, iedvesmojusi un mudinājusi dibināt tautas lietišķās mākslas studijas, piedalījusies neskaitāmās ekspedīcijās Latvijas novados, lai vāktu etnogrāfisko materiālu, sarakstījusi vairākas rokdarbu grāmatas.

Ilga Madre dzimusi Kurzemē, bet viss darba mūžs aizritējis Jelgavā. Ar Dobeles novadu Ilgai Madrei ir īpaša saikne, jo Penkules pagasta „Cēsnieku” mājās ilgus gadus dzīvojusi tēva māte Minna Gluža- Ulmane.

Dobeles novada tautas lietišķās mākslas studijas ir iedvesmojušās no izcilās meistares veikuma un darinājušas darbus, kurus varēs aplūkot izstādē.

Izstādē piedalās: TLMS Avots, TLMS Auce, TLMS Bēne.

Izstādes atklāšana 10.09.2021 plkst. 15.00.

Izstāde apskatāma Amatu mājas darba laikā.

Ieejas maksa EUR 0,50.

Pasākuma apmeklētājus lūdzam ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību un ierobežošanu. 

Kontaktinformācija:
Dobeles Amatu mājas pārzine
Airita Tama
tālr.: 22049477
e- pasts: damatumaja@gmail.com