?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Filmai “Dvēseļu putenis” veltīta fotogrāfiju izstāde

12. novembris - 29. novembris
O-P 15:00-19:00
S 10:00-14:00
Dobeles pilsētas kultūras namā, Baznīcas ielā 6

No šī gada 12. novembra līdz 29. novembrim Dobeles Kultūras namā no otrdienas līdz piektdienai, laikā no 15:00 līdz 19:00 un sestdienās no 10:00 līdz 14:00, būs skatāma vēsturiskajai kara drāmai “Dvēseļu putenis” īpaši veltīta dobelnieka Raimonda Birkenfelda fotogrāfiju izstāde “Lai top “Dvēseļu putenis Dobelē””, kas atspoguļo filmēšanas procesu. Tāpat arī izstādē būs aplūkojamas LMT straumes aizkadru epizodes no filmas uzņemšanas.

Kā norāda filmas veidotāji, izstāde ir visaptverošs foto un multimediju stāsts par filmas uzņemšanas gaitu. Šādas izstādes plānots izrādīt arī citu filmēšanas procesā iesaistīto fotogrāfu dzimtajās vietās.

Kā ziņots iepriekš, jau 8. novembrī pirmizrādi piedzīvos filma “Dvēseļu putenis”. Tieši simts gadus pēc Latvijas brīvības cīņām “Dvēseļu puteņa” pirmizrādes vakars ievadīs valsts svētku nedēļu. Ikviens aicināts doties uz kinoteātri, lai svinētu Latvijas svētkus un godinātu latviešu strēlniekus, kuru izdarītās izvēles un gūtās uzvaras pirms simts gadiem ļāvušas mums šodien dzīvot savā valstī. 

“Novēlu, lai tā kļūst par ikgadēju tradīciju – svinēt svētkus, skatoties “Dvēseļu puteni”. Šis stāsts, kuru savā izcilajā romānā iemūžinājis strēlnieks Aleksandrs Grīns un kuru šodien no sava skatupunkta iemūžinām mēs, ir jāzina ikvienam: Latvija nav radusies tukšā vietā! Filma ir vērienīga vēstures stunda katram Latvijas iedzīvotājam un ikvienam skatītājam visā pasaulē, kurš interesējas par vēsturi ne tikai kā skaitļu un faktu hronoloģiju, bet arī kā cilvēces piedzīvojumu un pieredzi. Šī filma apliecina latviešu nesalaužamo spītu, dzimtenes mīlestību un varonību un būs interesanta visiem,” komentē filmas režisors Dzintars Dreibergs. 

Filma no 8. novembra būs skatāma lielākajos kinoteātros Rīgā, Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Siguldā, Valmierā, Talsos, Madonā, Jūrmalā, Smiltenē, Cēsīs, Kuldīgā, Ogrē un Jelgavā. Pēc 18. novembra “Dvēseļu putenis” būs skatāms arī visos Latvijas novados. Biļetes var iegādāties kinoteātru biļešu kasēs un tiešsaistē. Vairāk informācijas par filmu, tās izrādīšanas vietām un biļešu iegādi aicinām meklēt filmas mājaslapā www.dveseluputenis.lv, kur pieejamas precīzas norādes uz biļešu iegādes iespējām.

Izstāde tapusi sadarbībā ar lielformāta druku PMTM un LMT