?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Dobeles Pils vēsturiskās ekspozīcijas atklāšana

16. marts - 16. jūlijs
T 12:00
Dobeles pilī

16. martā no plkst. 12.00 savas durvis apmeklētājiem ver Dobeles Pils pastāvīgā vēsturiskā ekspozīcija. Š.g. martā noslēdzās 1. kārta pils ekspozīcijas iekārtošanai. Iepirkums tika veikts programmas INTERREG V-A Latvija – Lietuva Programmas 2014-2020 1. prioritāte “Ilgtspējīga un tīra vide sadarbības rezultātā” investīciju prioritāte 1.1. “Saglabāt, aizsargāt, veicināt un attīstīt dabas un kultūras mantojumu” projekta  Nr.LLI-453 “Sekojot Livonijas ordeņa krustnešu gājienam rietumu Zemgalē” ietvaros.

Topošās ekspozīcijas iecere Dobeles Pilī ir atdzīvināt viduslaiku pilsdrupu mūrus, atspoguļot dotajās telpās sajūtas, stāstus un notikumus par Dobeles pilskalna un Livonijas ordeņa mūra pils vēsturi no aizvēstures līdz 20. gs., uzsverot pils kompleksa arheoloģisko izpēti, pils pārvaldnieku un īpašnieku personības un leģendas par pili. Ekspozīcijas galvenais informācijas sniegšanas princips ir vēstījuma vienkāršība un precizitāte, interaktivitāte un mūsdienīgums. Tas panākams ar atbilstoša dizaina un digitālu risinājumu palīdzību.

Šogad iekārtots pagrabstāvs un pirmā stāva Radošo darbnīcu telpa (reizē arī ekspozīciju telpa) un daļa ekspozīcijas Pils Lielājā zālē. Ekspozīcijā atklātas tēmas: pagrabstāvā “Teikas par Dobeles pili”, pagrabstāva izstāžu telpā izvietota pastāvīgā vēstures ekspozīcija par Dobeles apkārtni aizvēstures periodā un Dobeli Livonijas ordeņa pakļautībā, un Radošajā telpā – “Amatniecība, ārstniecības augi un to izmantošana” un kā arī Lielajā zālē izvietota Dobeles pils krāsns podiņu kolekcija.

Ekspozīcijas īstenošanas process ir ļoti komplicēts. Tajā iesaistījās gan jomas speciālisti, gan muzeja darbinieki – vēsturnieki, kā rezultātā tika izstrādāts tehniskais projekts “Dobeles Livonijas ordeņa pils patstāvīgā ekspozīcija”. Projekta ideju iepirkuma rezultātā realizēja dizaina birojs “H2E” sadarbībā ar SIA “REVERIE Trading Group”.

Ekspozīcija apmeklētājiem apskatāma Dobeles Pils darba laikā: no otrdienas līdz piektdienai plkst. 10.00 – 18.00, sestdienā plkst. 11.00 – 16.00, svētdienā un pirmdienā Pils ir slēgta (ziemas sezonā). Vasaras sezonā gaidīsim arī svētdienās no plkst. 11.00 – 16.00. Lai ekspozīcijas apskate būtu garantēta, aicinām pirms došanās sazināties ar Pils klientu apkalpošanas speciālistu, lai rezervētu sev vēlamo apmeklējuma laiku pa T. 22027275. (Apmeklētāju skaits vienā apmeklējuma laikā ir ierobežots). Par ekspozīcijas apskati ar gida stāstījumu interesēties pa T. 28011880 vai e-pastā: pilsgids@dobele.lv.

Pils kapelas telpas nu ieguvušas piepildījumu un senos mūrus apdzīvo dažādo laiku liecības, kas spilgti ilustrē pils raibās vēstures lapas.  Gaidām Jūs ciemos izzināt, atklāt un piedzīvot!

 

Informāciju sagatavoja:
Dobeles novada muzeja filiāles

Dobeles Pils vadītāja
Sandra Safranoviča

T. 25634441

 e-pasts: sandra.safranovica@dobele.lv