?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Dobeles Pils atklāšana

28. augusts
S
Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupās

28. augustā Dobeles Pils atklāšanas svētku programmā saviem apmeklētājiem piedāvā apmeklēt dažādas meistarklases, kā arī vakarā izbaudīt koncertstāstu "Dobelē atkal ir pils".

Meistarklase "Krāsaino pastalu darināšana" pl. 14.00

Lieliska iespēja 2,5 h garumā, meistares Irina Kokmane vadībā apgūt pastalu darināšanas amata noslēpumus, lai galarezultātā iegūtu paliekošu vērtību - paša darinātu krāsaino pastalu pāri! Visi nepieciešamie materiāli iekļauti meistarklases apmeklējuma cenā.

Kā pati meistare par sevi saka: "Rokdarbi ir mana atkarība, dzīvesveids, enerģija, relaksācija... Un, ja es varu dot citiem kaut daļiņu savas mīlestības, labprāt to daru."

Biļetes cena - 30.00 eiro (Biļetes cenā ir iekļauta 1.00 eiro apkalpošanas maksa).

 

Meistarklase "Porcelāna trauki" pl. 17.00

Porcelāna traukiem piemīt grācija un netverams trauslums, to tapšanas noslēpumos varēs ielūkoties un radīt pats savu porcelāna izstgrādājumu keramiķes Ievas Jurkas meistarklasē Dobeles Pilī. Ieva Jurka ir keramiķe, kura kopš bērnības ir aizrāvusies ar keramiku un pēc Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas beigšanas ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, turpinot studijas maģistra programmā, keramikas apakšnozarē.

Biļetes cena: 15.00 eiro (Biļetes cenā iekļauta 1.00 eiro apkalpošanas maksa).

 

Meistarklase "Tordētas aproces vīriešiem" pl. 18.30

Ieviņu dzimtā amatnieku pieredze krāta jau četrās paaudzēs. Kalējs Dāvis Ieviņš ir apguvis rotkaļa prasmi, kā arī apstrādā ādu un darina apavus. Savā Dobeles Pils meistarklasē Dāvis piedāvās ielūkoties rotkaļa amatā un katram dalībniekam pašam izgatavot tordēto aproci. Kalēja amata noslēpumus aicinām apgūt tieši stiprā dzimuma pārstāvjus, jo taps vīru aproce.

Biļetes cena: 10.00 eiro (Biļetes cenā iekļauta 1.00 eiro apkalpošanas maksa).

Meistarklases norisināsies Dobeles Pils Radošajā telpā - apmeklējumam aicinām izmantot Dienvidu ieeju (tuvāk Bērzes upei).

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotogrāfēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts. Ieeja, uzrādot derīgu Covid – 19 sertifikātu, ieejas biļeti un personu pliecinošu dokumentu.

Plkst. 22.00 (ieeja no pl. 21.00) Dobeles Pils pagalmā tiks izstāstīts koncertstāsts "Dobelē atkal ir Pils". Koncertstāsta muzikālās skaņas uzburs postfolkloras grupa "Iļģi", visu kustībā ietvers horeogrāfe, dejotāja Anda Zaremba, stāstu dobelniekiem un pilsētas viesiem nodos aktieri Ērika Eglija - Grāvele un Lauris Subatnieks, bet finālā par pārsteigumu parūpēsies keramiķe Ieva Jurka, kas atklās ugunsskulptūru. Kādu? To ieraudzīsiet vien svētku vakara kulminācijā!

Koncerta režisors Kristaps Kiršteins stāta: ""Dobelē atkal ir pils” - tas būs koncertstāsts par pils pirmssākumiem līdz mūsdienām, no koka pils līdz akmens pilij, no drupām līdz apdzīvojamai ēkai. Idejas pamatā ir teikas, pasakas, nostāsti par pils iedzīvotājiem, dārgumiem, to sargātājiem un mītiskiem tēliem. Stāsti ir dzīvi tikai tad, kad tos stāsta. Līdzīgi ir ar pili – no rekonstruēšanas un atklāšanas vakara koncertstāsta brīža, ikviens no apmeklētājiem tiks aicināts turpināt stāstīt savus stāstus, kas radušies pils apmeklējumu laikā, lai Dobeles Pils stāsts nekad nebeigtos."

Koncertā piedalās: Postfolkloras grupa "Iļģi", “Dailes teātra” aktieri Ērika Eglija - Grāvele un Lauris Subatnieks, horeogrāfe un dejotāja Anda Zaremba, māksliniece Ieva Jurka u.c.

Pasākuma teritorijā darbosies kafejnīca "Elizabete".

Ieeja, uzrādot derīgu Covid – 19 sertifikātu, ieejas biļeti un personu apliecinošu dokumentu. Biļetes iespējams iegādāties tikai iepriekšpārdošanā www.aula.lv . Biļešu cena sākot no 4.00 eiro, 6.00 eiro. 

Savam komfortam apmeklētāji aicināti ņemt līdzi plediņus vai kādu ērtu sēžamo, kā arī aicinām piedomāt par laika apstākļiem atbilstošu apģērbu brīvdabas vakara pasākuma baudīšanai.

Pasākumu organizē: Dobeles Pils

Pasākumu atbalsta: Dobeles novada pašvaldība

 

Informāciju sagatavoja:
Sandra Safranoviča
Dobeles Novadpētniecības muzeja filiāles
Dobeles Pils vadītāja
T. 25634441
e-pasts: sandra.safranovica@dobele.lv