?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

DOBELE AICINA UZ ĀBOLU DIENU

07. oktobris 2017
S 09.00 - 15.00
Vēsturiskajā tirgus laukumā, Baznīcas ielā 1, Dobelē

Ābolu diena caur zinātnes prizmu

7.oktobrī plkst. 09.00-15.00 Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā notiks Ābolu diena. Šogad tradicionālie ražas svētki norisināsies zinātnes zīmē, pieminot Īzaka Ņūtona (gravitācijas spēka atklājēja) slaveno eurekas jeb atklāsmes momentu, redzot no ābeles krītošu ābolu. Šī vēsturiskā notikuma iespaidā šogad pasākums tiks risināts fizikas un ķīmijas tematikā. “Līdzās svinīgajai atklāšanai plkst.11.00 un Ābolu ordeņa pasniegšanai, kas tiks piešķirts par īpašiem sasniegumiem augļkopībā, pasākuma dienā skatītājus sagaida izglītojošs zinātniskais teātris un izklaidējoša muzikālā programma. Visa pasākuma garumā varēs piedalīties jautrās atrakcijās, apskatīt dzīvās ābolu skulptūras, pievienoties ābolu mozaīkas veidošanā ar pašu sagādātajām rudens veltēm, kā arī nobaudīt dažādus gastronomiskos pārsteigumus āra virtuvē,” informē pasākuma producents Rihards Gāle.

Atveram durvis ražas svētkiem!

Latvijas vadošais Dārzkopības institūts jau sesto gadu aicina uz Dobeli baudīt dabas dāvātās veltes. “Mēs esam priecīgi un lepni, ka ar šiem svētkiem varam iedvesmot gan vietējos iedzīvotājus, gan arī ārzemju viesus izbaudīt mūsu zemes augļus. Ābolu diena, kā jau katru gadu, būs saturiski bagāta, jo tajā ikviens zinātkārais varēs smelties pieredzi no vietējiem augļu un stādu audzētājiem,” stāsta Dārzkopības institūta direktore Inese Ebele. “Svarīgi zināt, ka Interreg projekta ietvaros, Ābolu dienā mūsu institūts demonstrēs vietējo augļu un dārzeņu unikalitāti, kā arī aktualizēs Latvijas vēsturisko dārzu nozīmību. Tāpat mēs esam priecīgi informēt, ka svētku dienā pasākuma viesi tiek aicināti doties organizētā ekskursijā plkst. 12.00 no svētku norises laukuma uz Pētera Upīša dārzu, kurā aug 600 dažādas ābeļu šķirnes un hibrīdi.”

Rudens labumu tirgus pilnā krāšņumā

Ražas svētki nevar iztikt bez gadatirgus. Dobeles Amatu māja Evas Kulmanes vadībā ziņo, ka Ābolu dienas tirdziņā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iegādāties rudens ražas labumus, stādus un dārzniecībai paredzētus līdzekļus un inventāru. Pasākuma organizatori aicina amatniekus, zemniekus un mājražotājus pieteikties dalībai tirgū, aizpildot pieteikuma anketu www.kulturadobele.lv un nosūtot to uz e-pastu damatumaja@gmail.com (pieteikumus pieņem līdz 03.10.2017).

Ābolu cildināšana

“Garšīgs, skaists un veselīgs – tāds ir sulīgais ābols. To vāra zaptēs un spiež sulās, to apdzejo, apdzied, fotografē un glezno. Tieši tāpēc ābols ir pelnījis pats savus svētkus, un Dobele ir Latvijā pirmā pilsēta, kas sākusi godā celt ābolu. Kur tad citur, ja ne Dobelē svinēt svētkus ābolam?” uz svētkiem aicina Dobeles novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Anita Banziņa. “Dobelē ir senas ābolu audzēšanas tradīcijas. Ne velti to dēvē par Ābolu lielpilsētu. Ābolu diena ir labs pamudinājums arī ceļotājiem braukt pie mums rudenī, lai ļautos gan svētku lustēm, gan dotos rudens krāsu medībās pilsētas un novada skaistākajās vietās.”

Pasākumu organizē: Dobeles pilsētas kultūras nams, Dobeles Amatu māja un Dārzkopības institūts.

Pasākumu atbalsta: Dobeles novada pašvaldība.

Kontaktinformācija

Dobeles pilsētas kultūras nama
pasākumu producents Rihards Gāle

Telefona numurs: 28341409
E-pasta adrese: rihards.gale@dobele.lv