?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Dārza svētki “Uz tasi tējas hercogienes dārzā”

04. jūlijs 2021
Sv 13:00-17:00
Dobeles pils dārzā
Dobeles Pils dārzā norisināsies dārza svētki “Uz tasi tējas hercogienes dārzā”, kuros tiks atklāts hercogienes ārstniecības augu dārzs, kā arī būs iespēja degustēt vairāk kā 20 dažādu veidu ārstniecības augu tējas, aplūkot mākslinieces Aivas Bulmeres izstādi “Botāniskie zīmējumi”, apmeklēt krūzīšu un tasīšu tirgu un izbaudīt hercogu cienīgu tējas pēcpusdienu Pils dārzā.
 
Ar pirmajiem Dobeles Pils dārza svētkiem tiks atklāts hercogienes Elizabetes Magdalēnas ārstniecības augu dārzs, kurš ir veidots vadoties pēc hercogienes sarakstes ar Eiropas galma vadošajiem ārstiem. Ārstniecības augu dārzā būs tādi augi kā mājpuķītes, deviņvīru spēks, melisa, divšķautņu asinszāle, majorāns u.c., kas bijuši hercogienes augu sarakstā. Daļu no dārzā pieejamiem augiem būs iespēja degustēt vairāk kā 20 veidu dažādu ārstniecības augu tējās, kuru baudīšanu papildinās gardas kūkas un smalkmaizītes.
 
Aivas Bulmeres botānisko zīmējumu izstāde. Mākslas darbos ir attēloti dažādi augi, ogas, dārzeņi, ziedi u.c. dabas brīnumi, kopumā vairāk kā 50 mākslas darbi. Krūzīšu un tasīšu tirgū būs iespēja iegādāties ne tikai dažādu keramiķu (porcelāns, melnā keramika, u.c.) un amata meistaru veidotas krūzes, kā arī citus traukus un rotas.
 
Uz pasākumu aicinām ierasties no Brīvības ielas puses un doties prom pa Pils dārza kāpnēm. Laipni gaidīti iepazīt dārzu un izbaudīt hercogu cienīgu atmosfēru Dobeles Pils dārza svētkos “Uz tasi tējas hercogienes dārzā”.
 
Aicinām apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem un ievērot savstarpēju 2 m distanci, roku higēnu. Izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt publiskas vietas, ja ir kādi elpceļu slimības simptomi, kā arī, ja notikta jebkāda veida izolācija.
 
Apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un/vai filmēts. Uzņemtais materiāls var tik publiskots!
 
Informāciju sagatavoja:
Dobeles Novadpētniecības muzeja filiāles
Dobeles Pils vadītāja
Sandra Safranoviča
T. 25634441