?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Audiovizuāla instalācija “Gaismas vārdi Latvijai”

18. novembris - 20. novembris
C-S
Dobelē

Turpinot aizsākto tradīciju, šogad “Gaismas vārdi Latvijai” atgriezīsies 18., 19. un 20. novembra vakaros no plkst. 18.00.

Ar audiovizuālo instalāciju “Gaismas vārdi Latvijai” vēlamies nodot patriotisma un kopības sajūtu ikvienam apmeklētājam un ceram, ka katrs sev līdzi aiznesīs kaut nedaudz šīs sajūtas. Instalācija būs apskatāma no Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupu pieguļošās teritorijas, kā arī pie Dobeles atbrīvošanas pieminekļa, kur iedzīvotāji varēs nolikt sveces vai ziedus, atzīmējot Latvijas dzimšanas dienu. Joprojām būs apskatāma arī sajūtu pastaigu cikla trešā daļa “Senču spēks”.

Dobeles pilsētā veidotā instalācija – “Gaismas vārdi Latvijai” ir notikums, kas rezonēja ne tikai pilsētnieku un viesu sirdīs, bet visā Latvijā. Notikums, kurš saņēma atzinības no nozares profesionāļiem, kas rezultējās ar Latvijas pasākumu foruma izcilības balvas saņemšanu kā “2020. gada izcilākais COVID ierobežojumu laika klātienes pasākums”.

1918. gada 18. novembra pēcpusdienā tagadējā Latvijas Nacionālā teātra telpās svinīgā sēdē tika proklamēta neatkarīga Latvijas valsts. Pateicoties šim notikumam, šogad svinēsim jau 103. Latvijas valsts dzimšanas dienu, bet Latvijas valsts 78. gadadienā, tā laika prezidents Guntis Ulmanis teica zīmīgus vārdu - “Šis dzestrais novembra vakars ir vēsturisks brīdis, kas vieno mūs tajās izjūtās, tajā pacēlumā un garaspēkā, ko Latvijas tauta ir apjautusi, svinot savas valsts gadskārtas brīvas un neatkarīgas Latvijas pastāvēšanas gados. Šis vakars ir liecība mūsu tautas ticībai, mūsu tautas nesalaužamajai gribai un varēšanai, jo, tikai pateicoties tam, latvieši ir spējuši nosargāt savas valsts nepieciešamības apziņu un godam uzturēt brīvvalsts tradīcijas.”

Pasākuma laikā tiks filmēts un/vai fotografēts.

Pasākuma apmeklētāji tiek aicināti ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatības ierobežošanu. 

Esam sagatavojuši uzskatāmu karti, lai Jums būtu ērtāk plānot savu pastaigu, apmeklējot audiovizuālo vides instalāciju “GAISMAS VĀRDI LATVIJAI”. Tā pieejama šeit.

Iesakām izmantot kādu no atzīmētajām stāvvietām (P1-P4), lai pēc auto novietošanas, dodoties uz centrālo objektu, varat apskatīt arī pilsētvidē izvietotās latvju rakstu zīmes un no tām smelties spēku un enerģiju.

Pļavas ielas terasē 18. novembrī iesakām apciemot OZO Restorānu un nobaudīt dažādus gardumus un sasildīties ar gardiem dzērieniem.

Uzsākot braucienu, uzstādiet izvēlēto stāvvietu kā galamērķi WAZE navīgācijas lietotnē:

P1 – Dobeles pilsētas kultūras nams (stāvvieta atrodas aiz kultūras nama) vai Dobele, Baznīcas iela 2 – 4;
P2 – Dobeles novada pašvaldība (Brīvības iela 17);
P3 – Pilsētas māja, Viesu nams (Tirgus laukums 6);
P4 – Dobeles halle (Tērvetes iela 10).

Pasākumu organizē: Dobeles pilsētas kultūras nams.
Pasākumu atbalsta: Dobeles novada pašvaldība.

Informāciju sagatavoja:
Dobeles pilsētas kultūras nama kultūras darba menedžere
Madara Vinkelmane
e-pasts: madara.vinkelmane@dobele.lv
Tālr. nr. +371 29331181