?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Aijas Princes gleznu izstāde “Mazliet vasaras, mazliet dzejas…”

15. novembris - 21. decembris
O-P 11.00 - 18.00
S 11.00 - 16.00
Dobeles Novadpētniecības muzejā, Brīvības ielā 7

Māksliniece par izstādes noskaņu saka: “Daba. Saule. Jūra. Vējš… Lietus atnāk un aiziet. Ir vasara. Prieks par mūsu Latviju, dabu. Tas ir esības prieks. Prieks par dzīvi un dzeju. Lasu. Otas deja uz audekla. Vairākas vasaras, mazliet ziemas. Sirdī un Domās. Īsts, patiess ieraudzīšanas, sajušanas, radīšanas prieks…”.

Gleznotāja, mākslas pedagoģe un ainavu arhitekte Aija Prince dzimusi Tukumā, pēc tam ģimene pārcēlusies uz Dobeles novada Anneniekiem.
Studējusi glezniecības meistarību mākslas studijās pie pedagogiem: Ilzes Neilandes, Helgas Jaksones, Ausmas Auziņas un Harija Blunava. Pirmā izstāde tika sarīkota Dobelē 1989. gadā. Kopš 1990. gada māksliniecei bijušas personālizstādes Rīgā, Jūrmalā, Tukumā, Saldū, Valmierā, Jelgavā, Cēsīs, Rūjienā, kā arī Lietuvā, Norvēģijā un ASV.

Aijas Princes darbi atrodas Dobeles Novadpētniecības muzeja kolekcijā, privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Vācijā, Šveicē, Norvēģijā, Dānijā, Krievijā, Portugālē, ASV, Kanādā, Austrālijā, Francijā un citās valstīs.

Māksliniece glezno eļļas tehnikā, viņas gleznām raksturīga krāsu emocionālā dinamika un triepienu faktūru mirdzošās gaismēnu rotaļas. Dabas krāsu pasaule ir tā, kas apbur gleznotāju, izraisa apbrīnu, un sniedz iespēju gremdēties pārdomās.

2014. gadā Aija Prince izveidojusi privātstudiju, kurā gleznošanu māca dobelniekiem, bet no 2015. gada rudens mākslinieces vadībā otra studija darbojas arī Jaunpils pilī.

Savdabīga Aijas ideja un arī pašas realizējums ir Dobeles autobusu parka „Ceriņu” pasažieru autobuss. Tā bija Dobeles pilsētas dāvana Latvijai deviņdesmit gadu jubilejā.