?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
?!XPieteikt problēmu
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.
X
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.

Pievilcīgā Penkule

Nekur nav tik labi kā mājās. Mūsu mājas ir Penkulē!

Aicinām izbaudīt pagasta pievilcīgumu apmeklējot  ne tikai vietas, bet arī satiekot cilvēkus, kuri šeit dzīvo. Esam pārliecināti- katrs ir savas vides veidotājs, un lielākā bagātība esam mēs paši, ar labajām domām un darbiem   savā vietā, kuru mīlam un lolojam.

Maršrutā, bez kultūrvēsturiskām un publiski pieejamām vietām, ir iekļautas arī viensētas, piemāju un zemnieku saimniecības, dārzniecības, kuru saimnieki gaida ciemos. Rādīsim un stāstīsim kāda dzīve laukos, kāds ir penkulnieks “bez filtra”, un tā ir pievienotā vērtība.

 Apskates objektu secība izkārtota virzienā no Dobeles, bet ir pielāgojama ikviena ceļotāja vēlmēm.  Sarakstu plānots papildināt.

Laipni aicināti Penkulē!

 •  Z/s “Mazbaldonas”

Ciemošanās vienā no Penkules lielākajām  augkopības un tehniskās kultūras zemnieku saimniecībām.  Saimnieki stāstīs un rādīs kā ir dzīvot laukos šodien.

Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta, tel. +371 26369127, Anda Meiere

Ciemošanās par ziedojumiem.

 

 • Viensēta "Lielkuģi"

Dārza malā uzziedēja maijrozīte, balta un smaržīga, ar rīta rasas pērlēm uz maigajām ziedlapiņām. Tik skaista! Katru rītu Penkules “Lielkuģos” putni pirmie modina skaisto maijrozīti. Tie modina magones, peonijas, flokšus, rozes, kaķumētras, centrantes, sauleskrēsliņus, dienziedes, hostas......dažādas dārza un pļavas puķes, kokus un krūmus.

“Lielkuģu” puķu prieku par savu sauc Kuģu Aiga, kura jau 9 gadus stāda un pārstāda dažādas puķes lauku sētā. Viņai palīdz vīrs un bērni. “Lielkuģos” puķes ir ziedējušas kopš seniem laikiem, maijrozīte ir to lieciniece.

Ja puķu prieku arī Tu sauc par savu, piesakies un brauc ciemā!
Puķosimies Penkulē!

Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta, tel. +37126758487, e-pasts: aiga74@inbox.lv

Ciemošanās par ziedojumiem.

 

 • Ālaves muiža

 Lauku miers un klusums! Ālaves muižas  kungu  nams un dārzs cer uz atdzimšanu. Vietējās nozīmes 19. gadsimta 2. puses arhitektūras piemineklis, lai arī ļoti bēdīgā stāvoklī, brīnumainā kārtā ir saglabājies līdz  mūsdienām un noteikti ir apciemojuma vērts.

Ēka šobrīd apskatāma vienīgi  no ārpuses. Saziņai:  Aija Kočina, tel. 29343749

 

 • Z/S "Lapsas"

Bitenieks ar stāžu!

Ādolfa Jonkus medus ir viens no garšīgākajiem  Latvijā.  Atzīts un novērtēts gan pašu pagastā, gan aiz tā robežām. Saimnieks piedāvā dažādu ziedu, liepas, aveņu, meža un pļavu, viršu medu, vērtīgos ziedputekšņus medū. Viesi aicināti uz degustāciju un ekskursiju piemājas bišu dravā. Iespējama produkcijas degustācija un iegāde.

Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta:  tel.  +371 28328875, e-pasts: ilva.jonkus@inbox.lv

Ciemošanās par ziedojumiem.

     

 

 • Piemājas saimniecība "Bērzāji"

Jansonu ģimene piedāvā apskatīt savu piemājas saimniecību. Tiek audzēti vasaras puķu stādi, pavasarī iespējams apskatīt siltumnīcas, tad krāšņo peoniju ziedēšanas laiku - to saimniecībā ir apmēram 150( !) šķirņu. Tālāk seko garšīgais zemeņu laiks - iespējama degustācija, varbūt arī pašlasīšana.  Dārzā ir iestādītas apmēram 1500 gab. lavandu stādu, kuras sāk ziedēt  jūnija beigās. Ja ir nepieciešams, var tikt ierīkota arī piknika vieta. Tēja, kafija un, sezonas laikam atbilstošas, degustācijas no dārza veltēm!

Iespējama produkcijas degustācija un iegāde.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta:  tel.   +37129333765, Ilze Jansone

Ciemošanās par ziedojumiem.

  

 • Vējtriece pie "Sēju" mājām

Vējtriece ir viena no nedaudzajām Latvijā dabā redzamajām saimniecības modernizācijas lieciniecēm.
Ūdens sūknēšanai ar vēja spēku darbināti spārni izmantoti jau sākot ar 9. gadsimtu. Tā sauktā daudzlāpstiņu vēja rotora izgudrotājs  ir 1854. gadā Daniels Haladejs (Halladay). Sākotnējo koka latu konstrukciju pakāpeniski nomainīja tērauda daļas, un šādā formā 19. gs. 2. pusē rotori sasniedza arī Latviju. Ap gadsimtu miju šādi vēja rotori gan ar, gan bez torņiem bija izplatīti kā Eiropā, tā arī Amerikas Savienotajās Valstīs un Austrālijā, kur tie joprojām ir neatņemama lauku ainavas sastāvdaļa.. Piekļūšanai pie mehānisma vienā piramīdas malā izbūvētas kāpnes.

Objekts atrodas privātīpašumā, iepriekšēja pieteikšanās: tel. +37120510489, Andra Ģingule.

Ciemošanās par ziedojumiem.

  

 

 • Penkules kultūras nams

Penkules kultūras nams ir viena no vecākajām mūsu valsts kultūras iestādēm, kura no 1919.gada atrodas savās vēsturiskajās telpās - Penkules muižā. 

Penkules pagasts bija t. s. "kroņa" pagasts, ar tajā esošām 4 muižām - Cimeres, Penkules, Ālaves un Kroņauces. Muižas uz zināmu laiku  tika nodotas valdījumā bijušajiem valsts ierēdņiem kā atlīdzība par nokalpotajiem gadiem, pensionētiem virsniekiem par nopelniem valsts labā. Penkules muiža bija vienstāva mūra kleķa ēka, ar palielu parku un dārzu, gan attīstītu saimniecības māju kompleksu. No vecās apbūves ir palicis pagrabs, rija, pārbūvēta klēts. 1929. gadā telpas bija atzītas  par šaurām un  tika lemts  izbūvēt  lielo zāli. 1932. gadā jaunās telpas  atklāja prezidents Alberts Kviesis, kuram pagastā bija vasaras mājas "Vecvagares.” Vecā muižas ēka pēdējo nozīmīgo pārbūvi piedzīvoja pagājušā gadsimta 50-jos gados, kad tika izbūvēts otrais stāvs, lai tur ierīkotu dzīvokļus.

Kultūras nams pēdējos gados īpaši saposts, 2019.gadā tika atklāta arī brīvdabas estrāde.

Foto avots: https://kulturasdati.lv/lv/kulturas-centri/penkules-kulturas-nams

 

 • Piemineklis - sainītis "Sāpes neaizmirst"

           2018. gada maijā   pie  pagasta kultūras nama atklāto pieminekli veidojis tēlnieks Matiass Jansons, bet viens no tā arhitektiem un idejas autoriem ir penkulnieks Jānis Kukša. Piemineklis veltīts komunistiskā genocīda upuru piemiņai. No šīs vietas 1949. gada 25. martā uz Sibīriju deportēja 66 Penkules pagasta un tuvējās apkārtnes iedzīvotājus. Pieminekļa idejas pamatā ir  skaudro notikumu aculiecinieka Astrīda Freimaņa stāsts par tā laika notikumiem. Atmiņā viņam īpaši bija palikusi karavīru sagrābtā večiņa ar sainīti drebošās rokās.  Piemineklis “runā”, skan A. Freimaņa balss. Plāksnē pie kultūras nama sienas ierakstīti izsūtīto iedzīvotāju vārdi.  

 

 • Viensēta "Skalbes"

Ceļotāji, vasaras svelmes nogurdināti, tiek aicināti  atveldzēties piemājas peldvietā un uzzināt par tuvāko apkārtni.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta , tel. +37126371206, Edīte Bēvalde.

Ciemošanās par ziedojumiem.

 

 • "Rūtenberga lauku labumi"

“Purvadrēģeļos” saimnieko  Dainis Rūtenbergs, kura  3ha saimniecībā izaudzētos kartupeļus, ķirbjus, kabačus, sviesta pupiņas, rabarberus, avenes, zemenes u.c. iecienījuši ēdāji no  tuvākas un tālākas apkārtnes. Rudens aveņu sezonas laikā saimnieks piedāvā pašlasīšanu. Iespējamas degustācijas un produkcijas iegāde.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, tel. +371 20262336, Dainis Rūtenbergs.

E-pasts: rutenbergsdainis@inbox.lv

 

 •