?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Izmitināšana

ATBALSTS UKRAINAS CIVILIEDZĪVOTĀJU IZMITINĀŠANAI UN ĒDINĀŠANAI

Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikta kārtība, kādā valsts sniedz atlīdzību Latvijas iedzīvotājiem, kuri bez maksas savās mājās izmitina Ukrainas civiliedzīvotājus (nepieprasot samaksu no Ukrainas civiliedzīvotājiem). Mājsaimniecības jeb tās pārstāvošās fiziskās personas var saņemt kompensāciju par izmaksām, kas tām radušās, savā mājoklī izmitinot Ukrainas civiliedzīvotājus (nodrošinot gan izmitināšanu, gan iespēju robežās arī higiēnas preces un uzturu, kā arī izglītojošus un izklaides vai atpūtas pasākumus, u.c. atbalsta pasākumus). Atlīdzība tiks izmaksāta par periodu līdz 90 dienām, skaitot no pieteikumā norādītā datuma, bet ne agrāk kā no 2022.gada 1.maija.

Atbalstot grozījumu Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, Saeima pagarinājusi atbalsta sniegšanas periodu tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas atbalstam jau ir pieteikušies līdz š.g. 24. maijam (ieskaitot), to saņem vai saņemamā atbalsta periods drīzumā beigsies, primāri sniedzamo atbalstu — izmitināšanu un/vai pārtiku – papildus nodrošināt vēl 30 dienas, taču kopā ne vairāk kā 120 dienas. 

Kārtību, kādā Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā līdz 90 dienām tiek nodrošināti izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumi, nosaka Ministru kabineta 2022.gada 12.marta noteikumi Nr.168 "Noteikumi par primāri sniedzamā atbalsta nodrošināšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem".

SKAIDROJUMS mājsaimniecībām par atlīdzības saņemšanu par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu

PIETEIKUMA veidlapa par atlīdzības mājsaimniecībai saņemšanu par Ukrainas civiliedzīvotāja/u uzņemšanu

SKAIDROJUMS par Ukrainas civiliedzīvotājiem primāri sniedzamo atbalstu – izmitināšanu un nodrošināšan ar pārtiku vai ēdināšana

Trīspusējs īres līgums Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai

ДОГОВІР ОРЕНДИ ЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem

Atlīdzība mājsaimniecībām
atlidziba_majsaimniecibam_kas_izmitina_Ukrainas_civiliedzivotajus

 

Atlīdzība pašvaldībām - izmitināšanai
Atlīdzība pašvaldībām - pārtika

 

Lai pieteiktos un saņemtu valsts līdzfinansējumu par sniegtajiem Ukrainas iedzīvotāju izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu, pašvaldībām Valsts kases e-pārskatu sistēmā jāaizpilda un jāiesniedz pārskata veidlapu “Pārskats par izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumiem atbalstam Ukrainas civiliedzīvotājiem”. Pārskats jāiesniedz līdz kārtējā mēneša 10 datumam par iepriekšējo mēnesi. Ekonomikas ministrijas konsultatīvais tālrunis informācijai un jautājumiem par pārskata veidlapas aizpildīšanu - 67013019.


 Aicinām atsaukties ikvienu, kurš pie sevis ir gatavs uzņemt bez pajumtes palikušos Ukrainas bēgļus

Pirmie Ukrainas bēgļi jau ir ieradušies Dobeles novadā. Tā kā no kara bēgošajiem nav konkrētas apmešanās vietas, šiem cilvēkiem uz laiku tiek piedāvāts apmesties Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas kopmītnes Gaurata ielā 8, Dobelē 1, kur šobrīd ir izmitināti četri cilvēki. Tomēr, jāatzīst, ka šis ir tikai kā pagaidu risinājums, jo ilgākai dzīvošanai šī mītne nav piemērota.

Ļoti liels lūgums cilvēkiem būt atsaucīgiem un ikvienam, kurš savā paspārnē ir gatavs uzņemt Ukrainas bēgļus, par to darīt zināmu, zvanot  28675118 (no pl.8.00 – 17.00), kā arī sūtot ziņu uz e-pastu: turisms@dobele.lv .

Bez pajumtes palikušajiem ukraiņiem mājoklis, iespējams, būs nepieciešams pat ilgākam laikam. Liels paldies visiem, kuri jau ir piedāvājuši izmitināt bēgļus pie sevis, tomēr piedāvāto mājokļu skaits nav pietiekams gadījumā ja bēgļu skaits palielināsies. Jau šobrīd tiek meklēti arī īres dzīvokļi, kurus to saimnieku būtu gatavi izīrēt ukraiņu bēgļu ģimenēm.

Ikvienu, kurš Dobeles novadā uz ielas vai kur citur sastop Ukrainas bēgļus, kuri, meklē pajumti vai kādu citu palīdzību, aicinām palīdzēt šiem cilvēkiem nokļūt līdz Dobeles novada pašvaldības policijai, Valsts un pašvaldības vienotajam klientu centram, tūrisma informācijas centram, pagastu pārvaldei, vai arī zvanīt pašvaldības policijai pa tālruni 29785503 (pieejams visu diennakti).

Būsim atsaucīgi un palīdzēsim kara bēgļiem atrast drošu un siltu mājokli!

Informāciju sagatavoja:  Dobeles novada domes sabiedrisko attiecību nodaļa

  


 
Par bēgļu izmitināšanu savā mājoklī
Lai apzinātu šī brīža esošo situāciju ar Ukrainas kara bēgļiem Dobeles novadā, aicinām atsaukties ikvienu novadā dzīvojošo ģimeni, kura savā paspārnē ir uzņēmusi bez pajumtes palikušos.
Lūgums to darīt zināmu, rakstot vai zvanot:
- 28675118
Dobeles novada pašvaldība izsaka milzu pateicību ikvienai ģimenei, kura nesavtīgi sniedz atbalstu šajā laikā.
 
Informāciju sagatavoja: Dobeles novada domes sabiedrisko attiecību nodaļa