?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
?!XPieteikt problēmu
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.
X
Lai operatīvi novērstu iedzīvotāju konstatētās problēmas Dobeles novada pilsētā un ciematos, Jums ir iespēja par to informēt pašvaldības operatīvos dienestus, piemēram, par bojātu ielu apgaismojumu, bojātu ielu infrastruktūru, vandālismu vai nekārtībām ap atkritumu konteineriem.

LIAA Jelgavas biznesa inkubators šogad saņēmis 100 uzņēmēju pieteikumus

17.10.2019

2019. gada 2. uzsaukumā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubators uzņēmis 25 jaunus biznesa ideju autorus. 20 dalībnieki attīstīs savas biznesa idejas pirmsinkubācijas programmā, savukārt 5 uzņēmumi saņems inkubācijas programmas atbalstu. Kopumā LIAA Jelgavas biznesa inkubators saņēmis 45 biznesa ideju pieteikumus.

Pirmsinkubācijas programmai savu pieteikumu iesniedza 31 privātpersonas un uzņēmumi, savukārt inkubācijas atbalsta saņemšanai pieteicās 14 uzņēmumi. Uzņēmēji savas biznesa idejas aizstāvēja komisijas sēdēs, pēc kurām biznesa inkubators uzņēmis 20 jaunus dalībniekus pirmsinkubācijas programmā un 5 uzņēmumus inkubācijas programmai. 2019. gadā iesniegto pieteikumu skaits LIAA Jelgavas biznesa inkubatoram ir rekordliels – pavasara un rudens uzņemšanā kopumā saņemti 100 pieteikumi. Šī gada 2. iesaukumā inkubācijas atbalstam apstiprināti svaigās pastas ražotājs SIA “PastaHouse”, uzņēmumu nelikvīdo preču izsoļu platformas izstrādātājs SIA “Nemetara”, ķirbju miltu ražotājs SIA “RichBerry”, “attefall” moduļu māju izgatavotājs SIA “Max Construction” un priežu čiekuru produktu ražotājs SIA “Mītavas Čiekurs”.

Pavisam LIAA biznesa inkubatori visā Latvijā 2. uzsaukumā saņēmuši 441 pieteikumu, no tiem 223 uzņemšanai inkubācijas programmā un 218 – pirmsinkubācijas programmā. Vislielākais pieteikums skaits saņemts Radošo industriju inkubatorā (Rīgā) - 62 pieteikumi, Jūrmalas biznesa inkubatorā - 58 un Jelgavas biznesa inkubatorā - 45. Tāpat kā iepriekšējos uzsaukumos, arī šajā reizē ir plaši pārstāvētas dažādas nozares. LIAA Jelgavas biznesa inkubatora pieteikumos dominēja pārtikas produktu izstrāde, būvniecība, tehnoloģiju un dizaina produktu izstrāde, arī dažādu pakalpojumu nodrošināšana skaistumkopšanā, izglītībā u.c.

LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā šobrīd ir 55 dalībnieki, no tiem 35 ir uzņēmumi, kuri saņem inkubācijas atbalstu un 20 biznesa ideju autori ir uzsākuši testēt savas idejas dzīvotspēju pirmsinkubācijas programmā. Septembrī pirmsinkubācijas programmu pabeidza 15 biznesa ideju autori, no kuriem divi pretendēja inkubācijas atbalsta saņemšanai. LIAA Jelgavas biznesa inkubators jaunu dalībnieku uzsaukumus organizē divas reizes gadā - pavasarī un rudenī. Nākamā uzņemšana notiks martā, kad arī citi jaunie uzņēmēji un biznesa ideju autori, kuru darbības teritorija ir Jelgava, Tērvete, Auce, Dobele, Ozolnieki un to novadi, aicināti pieteikties kādai no atbalsta programmām. 
LIAA Biznesa inkubatori ir finansēti ERAF projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: http://inkubatori.magneticlatvia.lv
LIAA Jelgavas biznesa inkubatora aktualitātes: https://www.facebook.com/LIAAJelgava/

Papildu informācija:
Renāte Bērnate
LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja
E-pasts: renate.berante@liaa.gov.lv
Tālrunis: 28661058