?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Komersanti var nosūtīt darbiniekus komandējumā uz ārvalstīm, lai nodrošinātu uzņēmējdarbības nepārtrauktību un līgumu izpildi

06.04.2020

Ārkārtējās situācijas laikā uzņēmumiem ir atļauta darbaspēka starpvalstu migrācija. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) noteikta par atbildīgo iestādi, kas apkopo informāciju par uzņēmumiem, kuriem ir nepieciešams nosūtīt darbiniekus darbam ārvalstīs vai kuru darbiniekiem nepieciešams iebraukt Latvijā pasūtījumu izpildei.

Ministru kabinets š.g. 2. aprīlī apstiprināja grozījumus Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumā Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, uzdodot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai sniegt atbalstu komersantiem, kuriem ir nepieciešams atvest atpakaļ uz Latvijas Republiku vai nosūtīt savus darbiniekus darbam uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm pasūtījumu izpildei, vai kuriem nepieciešams piesaistīt ārvalstu darbiniekus Latvijas Republikā pasūtījumu izpildei. LIAA uzdots apkopot informāciju par starptautiskiem pasažieru pārvadātājiem, kā arī koordinēt darbinieku iekļaušanu satiksmes ministra atļautajos starptautisko pārvadātāju reisos.

Lai nodrošinātu uzņēmējdarbības nepārtrauktību un eksportējošo uzņēmumu iespēju nosūtīt darbiniekus komandējumā, LIAA aicina uzņēmējus, kam nepieciešama darbaspēka migrācija, aizpildīt anketu http://www.liaa.gov.lv/lv/uznemumu-komandejumu-aptauja-arkartas-situacijas-laika. Pēc informācijas apstrādes par uzņēmumu plānotajiem komandējumiem, informācija tiks nodota pārvadātājiem, lai varētu ar tiem vienoties par iespējamo reisu organizēšanu. Komersantam, kura darbinieki pēc darba ārvalstīs ierodas Latvijas Republikā, ir pienākums nogādāt tos līdz viņu dzīvesvietai, neizmantojot sabiedrisko transportu. LIAA atgādina, ka balstoties uz Ministru kabineta šī gada 12.martā izdoto rīkojumu Nr.103 "Par ārkārtējas situācijas izsludināšanu" pēc atgriešanās darbiniekam ir jānosaka 14 dienu pašizolēšanās.

Apstiprinātie pārvadātāju reisi tiks publicēti LIAA mājaslapā: http://www.liaa.gov.lv/lv/uznemumu-komandejumi-arkartejas-situacijas-laika un Satiksmes ministrijas mājaslapā: http://www.sam.gov.lv/?cat=8&art_id=9533.

Jautājumu gadījumā aicinām zvanīt uz tālruni 67039409, rakstīt – eksporta.nodala@liaa.gov.lv

Papildu informācija:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis: +371 67039405
E-pasts: prese@liaa.gov.lv