?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

Vasaras izskaņā durvis apmeklētājiem vērs Dobeles Pils

12.04.2021

Šī gada septembrī plānots atvērt apmeklētājiem Dobeles Pils durvis.

Nozīmīgākais valsts nozīmes kultūras piemineklis Dobeles novadā ir Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupas ar pārbūvēto kapelas ēku, kas tika nodota ekspluatācijā 2020. gada nogalē. Tagad tā būs daudzfunkcionāls kultūras, amatniecības un tūrisma attīstības centrs ar nosaukumu Dobeles Pils. Šobrīd Pilī notiek ekspozīcijas un interjera iekārtošanas darbi.

Pilī būs iespēja aplūkot ekspozīcijas, kurās tiks atklāti interesantākie Pils vēstures fakti un personības, kuras tur dzīvojušas. Viena no personībām ir hercogiene Elizabete Magdalēna un viņas aizraušanās - ārstniecības augu dārzs. Pils gida pavadībā apmeklētāji varēs doties tematiskās un teatralizētās ekskursijās gan Pils iekštelpās, gan pilsdrupu kompleksa teritorijā. Pils Lielajā zālē notiks izglītojošas lekcijas, semināri, zinātniskās konferences. Pils piedāvājumā ir iekļautas arī svinīgu laulību ceremoniju norises. Šeit brīnišķīgi skanēs nelieli akustiskie koncerti un dažādas performances. Radošajā telpā norisināsies kultūrizglītojošas muzejpedagoģiskās programmas, radošās darbnīcas un meistarklases gan Pils gidu, gan pieaicinātu amatu meistaru vai mākslinieku vadītas. No Pils jumta terases un tornīša - augstākā publiski pieejamā skatpunkta Dobelē - apmeklētāji varēs lūkoties uz pilsētu. Dažādi tematiski pasākumi norisināsies arī Pils pagalmā.

Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupas un pilskalns kā senākā un nozīmīgākā viduslaiku kultūras vēstures liecība reģionā ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem Dobeles novadā, kas ik gadus pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju.

Attīstot Dobeles Pili kā tūrisma galamērķi, veidojot jaunus, savstarpēji papildinošus tūrisma piedāvājumus, tiks nodrošināta šī unikālā objekta sociālekonomiskā potenciāla efektīva izmantošana un attīstība.

“Katrai pilij ir tiesības atdzimt!”, teicis arhitekts un Dobeles Pils projekta idejas autors Pēteris Blūms.

Tiksimies Dobeles Pilī!

Informāciju sagatavoja:
Sandra Safranoviča,
Dobeles Novadpētniecības muzeja filiāles
Dobeles Pils vadītāja
T. 25634441
e-pasts: sandra.safranovica@dobele.lv