?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

Studenti Dobelē informēs par biedrības "Atbalstu Latviju" labdarības projektiem

04.08.2020

Studenti, kuri pārstāv biedrību “Atbalstu Latviju”, augustā būs sastopami Dobelē, ejot no mājas uz māju, lai popularizētu biedrības “Atbalstu Latviju” veidotos projektus, kur ar regulāriem ziedojumiem tiks atbalstītas vairākas Latvijā jau ilgstoši pastāvošas, bet mazāk pazīstamas labdarības organizācijas.

Projektā darbojas studenti, kuri bija plānojuši doties vasaras darbā uz ASV Southwestern Advantage studentu programmā, lai tur pārdotu izglītojoša satura grāmatas. Pandēmijas rezultātā ASV šovasar nav iespējams apmeklēt, tāpēc studenti savas prasmes izmantos, lai palīdzētu vākt ziedojumus dažādām labdarības organizācijām  biedrības “Atbalstu Latviju” projekta ietvaros. Studenti vasarā darbojas dažādos Latvijas reģionos un augustā būs sastopami arī Dobeles novadā, klauvējot pie māju un dzīvokļu durvīm, lai informētu par iespējām atbalstīt labdarības organizācijas ar regulāriem ziedojumiem, izmantojot internetbanku.

Studentiem ir biedrības “Atbalstu Latviju” izsniegtas pilnvaras, kas uzrādāmas pēc pieprasījuma, kā arī studentiem ap kaklu ir vārda nozīmītes ar biedrības logo un studenta vārdu un foto. Šajā projektā ziedojumu kastītes ar skaidras naudas vākšanu nav iesaistītas. Studentu mērķis ir informēt par iespējām atbalstīt šos projektus ar regulāriem ziedojumiem ik mēnesi, izmantojot internetbanku.

Atbalstīto organizāciju vidū ir biedrība “Ģimenes Šūpulis”, nodibinājums “LELB Diakonija Latvijā”, biedrība “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”, nodibinājums “Tautas Palīdzības fonds”, dzīvnieku patversme “Labās mājas”, dzīvnieku aizsardzības biedrība “Ar sirdi delnā”, kā arī sieviešu tiesību aizstāvības organizācija “Centrs MARTA”.

“Ziedošanas kultūra Latvijā ir diezgan viļņveidīga, galvenokārt koncentrējoties ap Ziemassvētkiem. Tomēr atbalsts ir nepieciešams ik dienas, tāpēc kaut neliels, bet tomēr regulārs ziedojums ir ļoti svarīgs,” saka Jānis Brauers, ilggadējs Southwestern Advantage pārdošanas līderis un viens no “Atbalstu Latviju” idejas pamatlicējiem.

Regulāras ziedošanas nozīmīgumu atzīst arī Latvijas Kinoloģiskās federācijas Dzīvnieku aizsardzības grupas valdes priekšsēdētāja Astrīda Kārkliņa: “Šī brīža situācija skārusi arī dzīvnieku patversmi “Labās mājas”. Dzīvnieku, kam vajadzīga palīdzība, joprojām ir daudz, bet līdzekļu, lai palīdzētu, nepietiekami. Cilvēkiem Latvijā ir labas sirdis. Es ticu, ka ar studentu palīdzību tiks aizsniegti daudzi cilvēki, kas var un vēlas palīdzēt dzīvniekiem, un arī mēs kā nācija kopā varēsim veidot pozitīvu ieradumu palīdzēt un ziedot labdarībai regulāri.”

Southwestern Advantage programma specializējas studentu uzņēmējdarbības prasmju, piemēram, pārdošanas un vadības, apmācībā visa gada garumā. Studenti strādā ASV kā tiešie pārdevēji, dodoties no mājas uz māju, lai vietējām ģimenēm pārdotu izglītojošas grāmatas un tiešsaistes abonementus. Šajā laikā studenti lielākoties dzīvo viesģimenēs. Pagājušajā vasarā 140 studenti no Latvijas strādāja 12 dažādos ASV štatos un Ontārio provincē Kanādā. ­­­

Vairāk informācijas par biedrību “Atbalstu Latviju”: atbalstulatviju.lv un Facebook un Instagram platformās: @atbalstulatviju.

Informāciju sagatavoja: 
Laine Kalēja,
biedrības „Atbalstu Latviju“ pārstāve
tel. 27096163
e-pasts: info@atbalstulatviju.lv