?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

Pieredzes apmaiņā ciemiņi no Moldovas

28.07.2016

No 25. līdz 27. jūlijam Dobeles novada pašvaldībā viesojās delegācija no Moldovas trīs cilvēku sastāvā – Ana Donia, stratēģiskās plānošanas speciāliste no Dienvidu reģiona, Angela Edu, starptautisko attiecību un investīciju piesaistes speciāliste no Belci un Alexandru Rusu, Sindžerejas rajona deputāts. Vizītes mērķis bija iepazīties ar tūrisma jomu Latvijā.

Pirmajā dienā Moldovas delegācija iepazinās ar Dobeles Tūrisma informācijas centra darbu, apskatīja Amatu māju, katoļu un luterāņu baznīcas, pilsētas vēsturisko centru, Dobeles Novadpētniecības muzeju, sporta halli un pilsdrupas.

Vizītes otrās dienas rīta pusē delegācija viesojās Dārzkopība institūtā, Krimūnu pagastā un Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas”.

Pēcpusdienā notika oficiālā vizīte pašvaldībā, kur viesi tikās ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Andreju Spridzānu un Zemgales plānošanas reģiona pārstāvjiem, kuri paredz sadarbību ar Dienvidu reģionu Moldovā.

Pēcpusdienā viesi apmeklēja Dobeles pagastā esošo viesu māju “Dabaicēni” un lauku sētu “Jaunļobas”, iepazīstot arī lauku tūrisma piedāvājumu.

Moldovieši Zemgalē apmeklēja arī Jelgavas, Bauskas un Tērvetes novadu. Kopā Latvijā 24. jūlijā Latvijā ieradās 30 Moldovas reģionu pašvaldību speciālisti, kā ari uzņēmēji, kuru interešu lokā ir lauku tūrisms, loģistika, infrastruktūras objekti, arhitektonisko vērtību atjaunošana.

27. jūlijā rītā Moldovas delegācija devās uz Rīgu, kur satikās ar pārējiem delegācijas pārstāvjiem, lai ceļu turpinātu uz Daugavpili. Nedēļas otrā pusē moldāvi uzturas Latgalē, kur piedalās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Lauku foruma organizētā vasaras skolā.

Agnese Jākobsone
Dobeles novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste