?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

Pašvaldības amatpersonas turpina meklēt iespējas masveida vakcinācijām Dobelē

30.03.2021

Pirmdien, 29. martā, turpinot Dobeles novada pašvaldības uzsākto iniciatīvu organizēt masveida vakcinācijas Dobelē, pašvaldības amatpersonas tikās ar MFD Veselības grupas pārstāvjiem, kuri informēja, ka viņu uzņēmums ir ieguvis tiesības realizēt masveida vakcinācijas Dobelē.

Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns uzsvēra, ka, ņemot vērā augsto ražošanas intensitāti Dobelē, ir valstiski svarīgi nodrošināt ražošanas uzņēmumos strādājošo masveida vakcinācijas. Viņaprāt, Dobelei būtu nepieciešamas 4-5 mobilās vakcinācijas brigādes, kuras, vienlaikus strādājot divos nosacītos laika periodos, varētu nodrošināt efektīvu masveida vakcināciju procesu. Domes priekšsēdētājs arī informēja, ka pašvaldība ir veikusi pārrunas ar Zemessardzes 51. kājnieku bataljona komandieri Aivi Vāceru par zemessargu iespējamo atbalstu masveida vakcināciju procesā, sniedzot fizisku palīdzību tā organizēšanā.

MFD Veselības grupas Vakcinācijas dienesta vadītājs Gints Abuls informēja, ka, saskaņā ar Vakcinācijas projekta biroja noteikto, pašlaik Dobelei ir piešķirta viena mobilā vakcinācijas brigāde, kuras sastāvā ir viens ārsts un trīs medmāsas – vakcināciju veicējas. Brigādes uzdevums būtu, strādājot 16 stundas dienā (no 06:00 – 22:00), šajā laikā vakcinēt ap 250 - 300 cilvēku.

Dobeles un apkārtnes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Leons Zariņš izteica šaubas par nepieciešamību plānot vakcinācijas 16 stundas dienā, jo jāņem vērā, ka ļaudīm no attāliem lauku ciemiem un viensētām nokļūšana uz vakcinācijas centru Dobelē vēlā vakara stundā ir apgrūtināta, līdz ar to var prognozēt, ka vakcinācijas resursu tērēšana šajā laikā būs nelietderīga un vakcināciju efektivitāte nebūs pietiekami augsta. 

Pēc tikšanās pašvaldībā MFD grupas pārstāvji apmeklēja Dobeles Sporta halli, ko pašvaldība piedāvā kā masveida vakcināciju vietu.

MFD Veselības grupa ir uzsākusi savu darbību pirms vairāk nekā 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Šobrīd MFD ir viena no lielākajām daudzprofilu veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk nekā 400 000 pacientu dažādās vietās Rīgā un Latvijā. 
Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus. MFD Veselības grupu pārstāv vairāki mūsdienīgi veselības aprūpes centri un doktorāti.