?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

Pašvaldība aicina Vakcinācijas projekta biroju īstenot masveida vakcinācijas Dobelē

26.03.2021

Šodien, 26. martā, Dobeles novada pašvaldība uz tikšanos bija aicinājusi Vakcinācijas projekta biroja pārstāvjus, lai klātienē viņiem darītu zināmus pašvaldības priekšlikumus par masveida vakcināciju pret Covid-19 veikšanu Dobelē.

Izklāstot priekšlikumus, Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, vienlaikus arī kā Dobeles, Tērvetes un Auces novadu civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs, uzsvēra, ka Dobeles novada administratīvajā teritorijā ir izvietoti lieli ražošanas uzņēmumi, kas ir valsts budžetam nozīmīgi nodokļu maksātāji, tādējādi ir būtiski ievērot viņu vēlmi par ātru (masveida) vakcinācijas procesa veikšanu to darbspējas nodrošināšanai un dīkstāves draudu novēršanai, izvirzot to kā vienu no būtiskām reģiona un valsts prioritātēm.

A.Spridzāns informēja, ka pašvaldībai ir plāns attiecībā uz masveida vakcināciju procesu un kārtību Dobelē, vakcīnas devu saņemšanu efektīvi organizējot divos desmit dienu periodos atkarībā no vakcīnas otrās devas saņemšanas termiņa.

Vakcinācijas projekta biroja pārstāvis Raivis Pelšs informēja, ka valsts līmenī vakcinācija tiks turpināta, ņemot vērā prioritārās grupas, vienlaikus strādājot arī pie lielo vakcinācijas centru izveidošanas un darbības nodrošināšanas Rīgā un reģionu centros (lielākajās pilsētās). Kā 3.līmeni masveida vakcināciju nodrošināšanā R.Pelšs minēja apmēram desmit centrus mazākās pilsētās, kur nav pietiekama ģimenes ārstu un slimnīcu kapacitāte. Vakcinācijas projekta birojs pašlaik nav gatavs iezīmēt konkrētus datumus masveida vakcināciju veikšanai, jo šobrīd vakcīnu piegādes ir iespējams paredzēt ne tālāk kā 2-3 nedēļas uz priekšu.

Vizītes noslēgumā Vakcinācijas biroja pārstāvji apskatīja Dobeles Sporta halli, ko atzina par ļoti piemērotu masveida vakcināciju veikšanai.

Tikšanās Dobeles novada pašvaldībā nebija pirmā pašvaldības iniciatīva šajā jautājumā - 11. martā pašvaldība nosūtīja vēstuli Vakcinācijas projekta birojam, rosinot to izskatīt jautājumu par masveida vakcināciju veikšanas iespējām Dobelē.

Vakcinācijas pret Covid-19 vadlīnijas nosaka, ka masveida vakcināciju gadījumā, pašvaldības nodrošina atbilstošas telpas un ar tām saistītos pakalpojumus, bet vakcinācijas materiālus un aprīkojumu nodrošina ārstniecības iestāžu brigādes, kas ir pieteikušās vakcinācijas veikšanai konkrētā teritorijā.

Dobeles novada pašvaldības informācija