?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

Labklājības ministrija aicina uz vērienīgiem ģimeņu svētkiem

16.05.2016

Sestdien, 21. maijā, Livonijas ordeņa Šlokenbekas muižā pulksten 21.30 sāksies multimediāls Ģimenes dienas koncertuzvedums ar Latvijas dižģimeņu godināšanu, caur dziesmām un dejām ievijot koncerta programmā skaisto un neparasto Latvijas upju ainavas.

Kad siltā maija vakarā Šlokenbekas muižas parkā no malu malām kopā sanāks dzimtas ar kupliem radurakstiem, dižģimenes ar bērniem un audžubērniem, ikviena ģimene Latvijā aicināta klātienē redzēt, izjust un ar sirdi izdzīvot piecu spilgtu un atšķirīgu ģimeņu stāstus caur Zemgales, Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Rīgas tautas godiem un tradīcijām, dziesmām, teiksmām un dejām! Upes tēma izskanēs visās dziesmās un dejās.

Viens no pasākuma galvenajiem viesiem un dalībniekiem būs tautā iemīļotais komponists Mārtiņš Brauns. Koncertuzveduma galvenais virsdiriģents būs Ints Teterovskis, deju kolektīvu virsvadītāja horeogrāfe Nadīna Neimane-Gardoviča. Uz skatuves kāps jaunā un talantīgā soliste Elīna Seile (TV 3 šova „Mūsu Zelta dziesma" dalībniece) un komponists Raimonds Tiguls (pie klavierēm). Būs arī vēl daudzi citi patīkami pārsteigumi, kurus šobrīd pasākuma rīkotāji vēl neatklāj. Katras ģimenes stāstu caur novadu rakstiem izdejos un izdziedās vairāk nekā 200 dejotāju un koristu no visas Latvijas. Pasākuma īpašie viesi būs „Laimas muzikanti", kas pulksten 20.00 pulcēs apmeklētājus uz sadziedāšanos un sadancošanu. Vakaru vadīs Televīzijas moderatori Lāsma Zute un Andrejs Filipovs.

Koncerta laikā uz lielā ekrāna muižas parkā tiks projicēti videosveicieni no Latvijā iemīļotiem aktieriem viņu dzimtās puses dialektā, kā arī dokumentāli videostāsti par katru no dižģimenēm - koncertuzveduma goda viesiem - ar viņu tradīcijām, attiecībām, vidi un ikdienu pie kādas no Latvijas upēm!

28.un 29. maijā vērienīgais koncertuzvedums no Šlokenbekas muižas un īpaši veidotie ģimeņu videostāsti tiks translēti vienā no Latvijas televīzijas kanāliem.

Savukārt 21. maijā, dienas pirmajā pusē, jau no pulksten 12.00 muižas parkā būs aktīva un izglītojoša svētku programma: radošās darbnīcas bērniem, atrakcijas, tautas dejas un dziesmas. Ieradīsies Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta tehnika, kā arī Latvijas autoceļu uzturētāja ceļu būvniecības tehnika. Izstādē autoceļu uzturētājs arī demonstrēs dažādus materiālus - sāli, smiltis, šķembas, auksto asfaltu. Tāpat vērosim retro automašīnu parādi. Jūs sagaidīs īpašais svētku pārsteigums - lustīgs izbrauciens ar atjaunoto mikrobusiņu "RAF Latvija".

Pasākumā no plkst.12.00 piedalīsies arī Labklājības ministrijas iestādes, tajā skaitā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, jo bērnu drošība internetā un attiecības skolā un ģimenē ir jautājumi, par kuriem ļoti bieži zvana bērni (arī vecāki) un jautā Uzticības tālruņa speciālistiem.

Valsts darba inspekcijas speciālisti atbildēs uz jautājumiem par iespējām un tiesībām - kā salāgot ģimenes un darba dzīvi. Savukārt par nākotnes profesijas izvēli ar bērnu esot jāsāk runāt jau bērnudārza vai skolas laikā, tāpēc šajā jomā vislabāk spēs konsultēt Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultanti.

Uzziņa:

2016. gada koncertuzveduma „Manas ģimenes ceļš" vadmotīvs ir Latvijas upes. Latvijā ir ap 12,5 tūkstošu lielāku un mazāku upju, strautu, valku, kas kā ceļš savieno ģimenes, mājas, tradīcijas, leģendas, vērtības un ikdienu.

Pasākumu organizē: Labklājības ministrija, Satiksmes ministrija, VAS "Latvijas Valsts ceļi", Latvijas Ceļu muzejs un Engures novada dome.

Informē:

Iveta Kancēna,

LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste

67021615

iveta.kancena@lm.gov.lv

www.lm.gov.lv

Twitter: @Lab_min

Facebook.com/labklajibasministrija

Flickr.com: Labklajibas_ministrija

Youtube.com: labklajibasministrija