?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

J. Čakstes ielā, Dobelē, uzsākti sagatavošanas darbi velotrases būvlaukumā

16.09.2021

Topošās Dobeles multifukcionālās velotrases būvlaukumā, J.Čakstes ielā 11, ir uzsākti teritorijas sagatavošanas darbi.

Būvlaukumā uzstādīts pagaidu žogs, izvietota būvtāfele, sākta teritorijas attīrīšana no krūmiem un nevajadzīgā apauguma, kā arī ir sākti zemes darbi nepieciešamā reljefa veidošanai.

Šī objekta projekts ietver asfaltētas velotrases (pump track) izbūvi ar kopējo platību 650 m², teritorijas labiekārtojumu, parka un trases apgaismojumu, kā arī nelielu autostāvvietu.

Ņemot vērā iedzīvotāju izteiktās vēlmes un vajadzības, velotrase tiks papildināta ar skeitparka elementiem, līdz ar to trase būs multifunkcionāla un tajā varēs izmantot dažādus nemotorizētus braucamrīkus - skeitbordu, skrejriteni, skrituļslidas, velosipēdu u.c.

Asfalta velotrase ir ilgtermiņa ieguldījums, kam nav nepieciešami ikgadēji remontdarbi un apkopes (kā tas ir, piemēram, standarta finiera skeitparka gadījumā). Velotrases unikālās priekšrocības ļauj to izmantot dažādos gadalaikos (arī mitrā laikā).

Velotrase būs paredzēta visām vecuma grupām un braukšanas prasmju līmeņiem. Jauniešiem un viņu vecākiem tiks nodrošināta publiski pieejama un droša vide, kur svaigā gaisā pavadīt laiku pēc skolas, darba un attīstīt dažādas jaunas prasmes.

Aktīvās atpūtas parks būs lielisks papildinājums Dobeles sporta, atpūtas un tūrisma infrastruktūras attīstībai, nodrošinot iedzīvotājiem inovatīvu izklaides un sportisko aktivitāšu objektu, tādējādi veicinot aktīva dzīvesveida ideju.

Projekta kopējā summa ir 168 522,09 EUR bez PVN, kas tiek finansēta no pašvaldības budžeta līdzekļiem. Līguma termiņš projekta izstrādei un realizācijai ir 10 mēneši. 

Š. g. 22. aprīlī Dobeles novada pašvaldībā tika parakstīts līgums ar firmu SIA ”We Build Parks” par velotrases projekta izstrādi un realizāciju. Līgumu parakstīja toreizējais Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un SIA “We Build Parks” valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons.

Informāciju sagatavoja:
Rūta Kricka,
Dobeles novada pašvaldības
Būvvaldes vides dizainere