?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

Dobelniecei Mildai Mateusai – 101. jubileja!

05.05.2016

4. maijā, Latvijas  Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, savu 101. dzimšanas dienu atzīmēja Dobeles iedzīvotāja Milda Mateusa.

Par dobelnieci viņa kļuva pirms vairākiem gadiem, kad šeit pārcēlās no Tērvetes novada Bukaišiem.

Mildas kundzes kuplajam radu pulkam klātesot, jubilejā viņu sveica Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un Sociālā dienesta vadītāja Beata Limanāne.

Jubilāre ar klusu smaidu uzklausīja Spridzāna kunga vēlējumus un pēc tam arī mazliet parunājās ar viņu, atzīstot, ka jaunībā nekad neesot domājusi, ka varētu nodzīvot tik garu mūžu. 

Milda Mateusa uzaugusi kuplā ģimenē kopā ar vēl piecām māsām, kuras arī bijušas ilgdzīvotājas un sasniegušas vairāk nekā deviņdesmit gadu vecumu. Nu gan Mildas kundze palikusi vienīgā no viņām.

Mildas kundze savulaik apguvusi piensaimnieka zinības un šajā profesijā strādājusi vairākos ar piensaimniecību saistītos uzņēmumos. Brīvajā laikā viņas mīļākā nodarbošanās bijusi tamborēšana.

Garajā mūžā izaudzinātas divas meitas un dēls, tagad ir arī pulciņš mazbērnu un mazmazbērnu. Kā pastāstīja viena no meitām, par veselības problēmām jubilāre nesūdzas, dzer zāļu tējas un medikamentus lieto reti.

 

Informāciju sagatavoja

Dzintra Matisone