X
Klausimai ir atsiliepimai

Dobeles Tenax - Latvijas čempioni!

09.05.2016

Svētdien, 8. maijā, Dobeles Sporta hallē Dobeles Tenax sērijā līdz trīs uzvarām savu līdzjutēju klātbūtnē izcīnīja Latvijas čempiona titulu handbolā trešo gadu pēc kārtas.

Uz šo spēli atbalstīt Tenax bija ieradušies liels skaits skatītāju, ieskaitot Auces fanu orķestri. Arī viesus atbalstīja viņu līdzjutēju pulciņš.

Šī spēle bija rīdzinieku pēdējā iespēja finālsērijā gūt uzvaru, bet mājiniekiem - izcīnīt Latvijas čempiona titulu savu skatītāju klātbūtnē un savā mājas zālē.

Spēle sākās ar ļoti ātriem viesu pirmajiem vārtiem - Normunds Blome 0:1. Bet nākamos vārtus rīdzinieki guva tikai pēc 11 minūtēm, kad rezultāts jau bija 6:1 mājinieku labā. Spēles sākums piederēja dobelniekiem, un viesiem nebija nekādu variantu kaut ko izmainīt. Lai arī traumu pret diezgan rupju aizsardzību dabūja viens no dobelnieku balstiem Nils Kreicbergs un pirmajā puslaikā vairs nespēlēja, tas dobelnieku uzbrukumu un aizsardzību nespēja iespaidot. Puslaiks 12:6 dobelnieku labā.

Arī otrais puslaiks turpinājās ar stabilu mājinieku pārākumu un 46. minūtē jau +10 ar metienu pāri visam laukumam, izmantojot viesu kļūdu, panāca Ivars Lācis no saviem vārtiem.

Dobelnieku treneris šajā spēlē jau otrajā puslaikā iesaistīja jaunos spēlētājus, kuri iepriekšējās spēlēs maz tika uz laukuma - Renatu Hovratovicu, Nilu Mikelsonu, Jāni Zvejnieku, Intaru Jomantu un veterānu Edgaru Štelfu.

54. minūtē Jānis Zvejnieks jau panāca dobelniekiem lielāko pārsvaru 24:12. Viesi spēles beigu daļā spēja atspēlēt pāris vārtus. Tomēr trešajā finālspēlē tenaxsieši uzvarēja pārliecinoši 25:16 (12:6), pabeidzot sēriju 3-0.

Vārti: Toms Lielais un Ansis Bilkštis - 5, Nils Kreicbergs - 4, Andis Ermanis un Egils Politers - 3, Janis Zvejnieks - 2, Kaspars Straume un Renats Hovratovics - 1, Ivars Lacis - 1. Spēlēja arī Elvijs Lazda, Nils Mikelsons, Intars Jomants, Eriks Blums, Edgars Štelfs un Uldis Jansons. Vēl komandā šajā sezonā spēlēja un čempiona titulus nopelnīja Oskars Arājs, Emils Kurzemnieks, Aleksandrs Krastiņš, Gints Grandbergs un Kristers - Rihards Ozols. Komandas treneris Sandris Veršakovs, komandas fizioterapeits Kristine Mača, tehniskais direktors Eduards Veršakovs, autobusa vadītājs Aigars Zubins.

Tenax Dobele komanda trešo gadu pēc kārtas ir Latvijas čempione. Šogad tā ir arī LHF kausa ieguvēja. Un tikai komandas spēlētāju traumas liedza spēlēt Baltijas līgā FINAL4 un cīnīties par Baltijas līgas kausu.

Jau 21. maijā 17:00 Dobeles Sporta hallē notiks Latvijas Olimpiādes kvalifikācijas spēle: DOBELES novads - RIGA.